Jak wygląda organizacja noclegów, wesel i innych zabaw?

Będąc właścicielem hotelu i tym podobnych miejsc mamy wiele rzeczy na głowie. Nie tylko sam właściciel ale również personel takiej placówki musi wykonywać profesjonalnie swoją pracę. Dzięki temu goście będą chętniej przyjeżdżali i wynajmowali pokoje. Oczywiście w geście moteli itd. nie leży tylko organizacja noclegu. Wiele z nich ma w swojej ofercie urządzanie wesel i różnych zabaw.

hotel2Dodatkowo jeżeli chcemy urządzić spotkanie biznesowe lub konferencję nie musimy tego robić w siedzibie firmy tylko możemy w domu gościnnym. Jak wygląda organizacja tego typu wydarzeń i noclegów od strony placówek dających taką możliwość?

Zacznijmy od wesela. Młoda para, która chce zorganizować wesele musi o tym pomyśleć kilka miesięcy przed ślubem. Jest tak dlatego, że w domach gościnnych zazwyczaj są spore kolejki i kolejne imprezy zapisywane są na określone terminy. Na taki termin trzeba zazwyczaj czekać kilka miesięcy dlatego zawsze powinno się go rezerwować wcześniej. Kolejną informacją, którą muszą powiedzieć klienci jest ilość osób, które wezmą udział w weselu. Dzięki temu właściciel zajazdu będzie wiedział na ile osób szykować zabawę. Wiąże się to z ustawieniem odpowiedniej ilości stolików, krzeseł oraz odpowiednim rozplanowaniem miejsc i rozłożenia mebli. Ilość gości ma również wpływ na ilość ugotowanego jedzenia. I tutaj znowu należy powiedzieć organizatorowi jakie chcemy mieć menu. Dzięki temu personel domu gościnnego będzie wiedział co ma gotować i dla jakiej ilości osób. Hotel ma zazwyczaj zatrudnionego pracownika, tzw. concierge, którego zadaniem jest załatwianie różnych spraw dla gości. Może więc on zamówić wymarzony zespół lub DJa dla pary młodej. Pozostaje jeszcze obsługa samej imprezy. Tutaj chodzi głównie o kelnerów podających jedzenie i alkohol. Oprócz tego w razie jakiegoś wypadku, stłuczenia lub rozlania czegoś obsługa powinna to od razu posprzątać.

restauracjaNoclegi to kolejna usługa oferowana przez placówki wymienione w artykule. Jest to podstawa ich działalności i główne źródło zarobku. W zależności od prestiżu motelu(i innych miejsc) cena za jedną noc w pokoju jest różna. Prawda jest taka, że im więcej klient zapłaci tym lepszy pokój dostaje. Do zadań personelu jest codzienne sprzątanie pokoi gościów. Oprócz tego są tzw. boje hotelowi, którzy noszą bagaże gościom oraz przynoszą im rożne rzeczy do pokojów. W recepcji zatrudnione są osoby, które znają co najmniej dwa języki obce. Najczęściej jest to angielski i niemiecki. Dzięki temu obcokrajowcy mogą bez problemu wynająć pokój w hotelu. Dochodzi jeszcze posada wcześniej wspomnianego concierge, który załatwia dla gości różne rzeczy. Mogą to być bilety do kina/teatru, rezerwacja stolika w restauracji, rezerwacja biletów na samolot/autobus lub organizacja rozrywki. Cały personel musi starać się zaspokajać potrzeby gości oraz dostarczać im wszystko czego potrzebują. Praca motelach nie jest łatwa i zatrudniane są głównie osoby pracowite oraz potrafiące dochować tajemnicy.

Innymi wydarzeniami, które może zostać zorganizowane przez dom przyjęć są imprezy integracyjne. Duże firmy zazwyczaj urządzają je raz-dwa razy do roku. Służą one podsumowaniu pewnego okresu i ukazanie strategii firmy na kolejne lata. Popularny na tego typu przyjęciach jest szwedzki stół. Jego przygotowanie to spore wyzwanie dla personelu. Muszą oni sprawić by jedzenie było nie tylko smaczne ale i dobrze się prezentowało. Dodatkowo w czasie zabawy pomiędzy gośćmi chodzą kelnerzy, który podają jedzenie oraz alkohole. Często również dom przyjęć odpowiedzialny jest za zorganizowanie zespołu muzycznego, który umili zabawę muzyką.

Nie zapominajmy o jeszcze jednej rzeczy. Czy to zabawy, przyjęcia czy nocleg do obowiązków placówek organizujących tego typu rzeczy należy sprzątanie. Najwięcej sprzątania jest po różnych przyjęciach i zajmuje ono wiele czasu. Natomiast w pokojach sprzątane jest regularnie codziennie.

Źródło: Imprezy integracyjne, konferencje Bestinn Bydgoszcz

Leave a Comment