Jak wyposażyć halę magazynową?

W zależności od tego jakiego rodzaju działalność prowadzimy, zależy to jakim sprzętem i wyposażeniem dysponujemy. Zupełnie inne będzie jak założymy biuro tłumaczeń, a zupełnie inne w przypadku firmy produkcyjnej. Wtedy właśnie musimy zainwestować w halę, w której umieścimy produkcję. Jak jednak wyposażyć taką halę i od czego w ogóle zacząć kiedy taką wynajmiemy albo kupimy?

Czyszczenie hal jako niezbędna czynność

hala magazynu przed czyszczeniemJeśli budujemy na własne potrzeby całkowicie nową halę, czy to produkcyjną czy magazynową, czeka nas zdecydowanie bardzo dużo pracy. Po pracach budowlanych czekają nas prace porządkowe i remontowe. Zdecydowanie przyda się wtedy usługa jaką jest czyszczenie hal. Możemy to wykonać samodzielnie, ale nie zawsze możemy posiadać odpowiednie akcesoria, a formy świadczące takie usługi zdecydowanie maja wszystko co potrzebne. Oczywiście czyszczenie hal będzie również bardzo przydatne kiedy wynajmiemy lub kupimy, wcześniej używaną halę. Przede wszystkim należy dokonać gruntownego wyczyszczenia hali, jeśli w drugiej kolejności chcemy ją pomalować. Jeśli zlecimy tą usługę formie zewnętrznej możemy się spodziewać:

  • czyszczenia sufitu
  • czyszczenia konstrukcji
  • czyszczenie elewacji zewnętrznej i wewnętrznej
  • czyszczenie posadzek

Zatem wszystkiego, co będzie nam wręcz niezbędne. Zatem kolejne co na pewno powinniśmy zrobić doprowadzając naszą halę do porządku i przygotowując ją do użytkowania to malowanie. Nie jest to takie proste, głównie ze względu na wysokości ścian i sufitu. Tutaj również pomocna może okazać się firma oferująca malowanie hal. Pracujący w niej personel został specjalnie wyszkolony do pracy na wysokościach. Przede wszystkim posiadają oni odpowiednie ułatwiające pracę urządzenia i elementy zabezpieczające podczas malowania. Zdecydowanie w tej kwestii będzie dobrze skorzystać z usług firmy mającej malowanie hal w swojej ofercie. Zupełnie korzystnie będzie zatrudnić firmę która wykona kompleksowo i czyszczenie i malowanie. Wtedy efekt będzie gwarantowany.

Wywóz odpadów i ich przechowywanie

gruz w kontenerzeOczywiście odpowiednie funkcjonowanie hali, również tej magazynowej związane jest również z regularnym wywożeniem odpadów. Jednak ich ilość w tego rodzaju działalnościach jest na tyle spora, że trzeba pomyśleć nad odpowiednim sposobem na ich przechowywanie. Samą usługę odbierania odpadów z naszej firmy oczywiście wykonuje firma zewnętrzna, do której zgłosimy zapotrzebowanie na usługę. Jednak musimy wtedy mniej więcej określić jakich gabarytów odpadów wniosek dotyczy. Przyjęło się, że przy halach magazynowych i innych na przykład we Wrocławiu odpady gromadzone są w specjalnych kontenerach. Oczywiście nie bez powodu. Po pierwsze ze względu na to, jakie ilości odpadów mogą pomieścić kontenery. Ale nie tylko, bierze się również pod uwagę wygodę w odbieraniu odpadów. Często odbywa się to tak, że firma zabiera kontener z zawartością, a w zamian przywozi pusty. Jeśli jesteśmy jeszcze w trakcie budowy naszej hali, wtedy wyżej wymienione kontenery będą służyły doskonale do składowania gruzu i innych tego typu odpadów budowlanych. Te kontenery również są dostosowane tak, aby ich odbiór nie był skomplikowany.

Zróżnicowane wyposażenie magazynów

magazyn bez wyposażeniaPrzede wszystkim podstawowym elementem będą regały magazynowe. Wybieramy rozmiary, które będą odpowiednie, albo z proponowanych, albo podajemy swoje i czekamy na regał zrobiony na zamówienie. Ważne będzie również to, z jakiego rodzaju materiału zamówimy regał. Poza tym niezbędne mogą okazać się różnego rodzaju drabiny, właśnie w celu ściągania rożnych elementów umieszczonych wysoko. Najbardziej funkcjonalne okażą się wózki, począwszy od tych widłowych kończąc na platformowych. Usprawnią one na pewno pracę w magazynie i przewożenie różnych towarów, a na pewno ułatwią wykonywanie obowiązków pracownikom. Reszta wyposażenia zależy już ściśle od rodzaju działalności. Tak na przykład w niektórych halach produkcyjnych będzie nam potrzebna suszarka do tworzyw, w innych sprężarka śrubowa. A w jeszcze innym przypadku, takim jak hale spożywcze, albo hurtownie mrożonek, warzyw i owoców, niezbędne będą lady chłodnicze.


Inne źródła wiedzy w zakresie analizowanych zagadnień:

  • Ktd.gda.pl – strona internetowa firmy sprzedającej wyposażenie magazynów
  • Eko-city.com.pl – witryna internetowa firmy z Poznania wynajmującej kontenery
  • Eurostylplus.pl – strona www firmy wykonującej czyszczenie hal w Bydgoszczy
  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym

Podsumowując temat

W zależności od rodzaju prowadzonej przez nas działalności, takie dobierzemy dla siebie wyposażenie. Ale jest kilka elementów, które powinny się znaleźć w każdej hali, zwłaszcza tej magazynowej.

Leave a Comment