Jak wyposażyć wnętrze hotelu?

Hotele są miejscami, gdzie możemy zażyć spoczynku po całym dniu jazdy, a także posilić się. Zazwyczaj cena za nocleg zależy od standardu pokoi, a także tzw. gwiazdek. Zupełnie inaczej wyglądają hotele ekskluzywne, a inaczej przydrożne motele. Hotelarstwo jest specyficzną branżą, żeby zyskać renomę, konieczna jest długoletnia, ciężka praca.

Wyposażenie wnętrz hotelowych

wyposażenie wnętrz hotelowychZdecydowanie duży nakład finansowy wiąże się z inwestycją w ekskluzywny hotel. Na jego jakość rzutują między innymi takie aspekty jak:

  • stan obiektu
  • wyposażenie wnętrza
  • personel
  • organizacja
  • podejście do klienta

Dużą popularnością cieszą się hotele organizowane w zamkach czy pałacykach. Mają one już swój specyficzny klimat, konieczne jest tylko zadbać o odpowiednie meble hotelowe, najlepiej w stylu ludwikowskim. W ekskluzywnym hotelu nie może oczywiście zabraknąć restauracji, baru, sali rozrywki, kasyna basenu oraz salonu SPA, a nawet niekiedy stadniny koni. Ma to na celu głównie urozmaicenie pobytu gościom. Należy wziąć pod uwagę także fakt, do kogo głównie będzie skierowana nasza oferta. Zazwyczaj z takich miejsc korzystają biznesmeni wyjeżdżający w sprawach służbowych. Powinno więc przede wszystkim stały dostęp do internetu. Dodatkowo praktycznie każdy hotel, w swojej ofercie poza pokojami przeznaczonymi dla gości, ma również kilka apartamentów, urządzonych w najwyższym standardzie.

Cegła dekoracyjna – prestiż na ścianach

cegła dekoracyjnaW hotelach cieszących się małym prestiżem, kierujących swoją ofertę głównie do podróżujących lub przejezdnych klientów inwestycja w atrakcje dla gości nie ma sensu. Zdecydowanie bardziej powinno skupić się na wyglądzie zewnętrznym, a także rozwiązaniach umożliwiających sprawną pracę hotelu, czyli przede wszystkim wysokiej jakości urządzenia do sprzątania i prania pościeli, gdyż często gości zatrzymują się na jedną dwie noce, a czysta pościel jest konieczna. Jednak aby przyciągnąć klientów hotel powinien wyglądać schludnie, być widoczny i wyróżniać się pośród innych noclegów. Jednak ważna jest także równowaga, gdyż hotel wyglądający na zbyt ekskluzywnych będzie odstraszał przeciętnych konsumentów. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zainwestować w proste, najbardziej popularne meble do hoteli. Warto postawić na styl nowoczesny gdyż jest on na tyle uniwersalny, że z pewnością przypadnie każdej osobie do gustu. Ozdobę, a zarazem swego rodzaju prestiż na pewno przyniesie zastosowanie cegły na ścianach, z nowoczesnym stylem idealnie komponuje się imitacja białej cegły czy panele gipsowe 3D.

Personel – serce każdego hotelu

meble hoteloweAby hotel sprawnie funkcjonował niezbędne jest zatrudnienie odpowiednio wyszkolonego personelu hotelowego. Po pierwsze, przede wszystkim to oni mają bezpośredni kontakt z gośćmi, niemiła obsługa na pewno jest zapamiętana na długo i raczej nie wraca się do takich miejsc. Pierwszy styk z obsługą hotelową ma się przy recepcji, dlatego osoba taka powinna być kontaktowa, uśmiechnięta, a także potrafiąca radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, gdyż goście odwiedzający pensjonat, mogą być różni. Niewyobrażalne jest, aby osoba taka nie znała języka angielskiego. Następnym osobami mającymi styk z naszymi klientami są tzw. boy’e hotelowi, których zadaniem jest pomoc w odnalezieniu pokoju, a także przy wniesieniu bagażu czy zaparkowaniu samochodu, zazwyczaj dostarczają oni również jedzenie i picie do pokoju. Do nich często kieruje się również pytania odnośnie planu obiektu. Kolejne są pokojówki. Ich praca powinna być niezauważalna dla gości. Sprzątanie pokoju najczęściej odbywa się podczas ich nieobecności. Ważna jest wymiana ręczników dłużej przebywającym gościom, zadbanie aby nie zabrakło im hotelowych mydełek, papieru itp. Niedopuszczalne jest, aby osoba będąca pokojówką ruszała rzeczy gości, dlatego osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna mieć wysoką kulturę osobistą. Do obsługi hotelowej zalicza się również kelnerów, barmanów oraz kucharzy.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

  • Chairconcept.com – strona internetowa firmy dostarczającej meble hotelowe
  • Sklep.nlux.pl – sklep online oferujący imitację drewna na ścianę
  • E-hotelarz.pl – portal internetowy poświęcony branży hotelarskiej

Podsumowanie

Prowadząc hotel przede wszystkim uwagę powinno kierować się na klienta i zaspakajanie jego potrzeb. Pod uwagę należy wziąć grono osób stanowiących najczęstszych gości, ale konieczne jest również przygotowanie się na sytuacje gdy odwiedzą nas bardziej wymagający klienci. Poza tym, należy pamiętać, że czynnikiem determinującym wybór noclegu najczęściej jest cena, dlatego powinna być ona adekwatna do oferty.

Leave a Comment