Jak zabezpieczyć wysyłkę plakatów i folderów reklamowych?

Kiedy wysyłasz swoje dzieło, będące projektem graficznym dla klienta, musisz je dobrze zabezpieczyć. Cały bowiem kunszt autorski będzie niczym, jeżeli plakaty czy broszury pogniotą się po drodze. Wtedy masz gwarancję niezadowolonego klienta i będziesz musiał drukować wszystko od nowa, a więc poniesiesz nieprzewidziane, spore koszty i nic na tym nie zarobisz. Podobnie zresztą muszą postępować drukarnie i mają na wysyłkę swoje sprawdzone sposoby.

Plakaty reklamowe – jak je dobrze zapakować?

plakaty reklamoweKluczem w bezpiecznym wysyłaniu plakatów jest to, aby były one zwinięte w rulon. Dzięki temu nie będą zgniecione na pół ani powyginane w żadną stronę. Warto zapakować je w specjalną, grubą tubę, która ograniczy działanie czynników zewnętrznych. Najlepiej, aby była ona tekturowa albo wykonana z trwałego tworzywa sztucznego. Tuba ochroni plakaty przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czyli na przykład deszczem, ale także przed zgnieceniem przez inne paczki. Nie powinno być problemu nawet z zapakowaniem dużej ilości plakatów w ten sposób, ponieważ tuby mogą mieć różną średnicę. Te szersze pozwolą spokojnie na wysyłkę kilkuset sztuk. Ważne jest także, aby zakupić tubę odpowiednio grubą, aby nie zgniotła się i nie rozleciała podczas transportu. Tuby charakteryzują się także tym, że:

  • minimalizują koszty wysyłki,
  • łatwo pozwalają wyjąć ze środka produkty,
  • albo są już zmontowane, albo montaż jest bardzo prosty

Nie ma chyba lepszego sposobu na wysyłkę plakatów, bo wysyłanie ich na płasko groziłoby uszkodzeniem. Chyba, że są to plakaty o wymiarach B5, to wtedy można je spokojnie zapakować w karton i także nic im się nie powinno stać.

Zabezpieczone foldery reklamowe

koperta b5Do wysłania folderów reklamowych nie potrzeba już specjalnych opakowań. Zazwyczaj są one wielkości książki tylko, że cieńsze. Mogą też być nieco węższe niż rozmiar B5. Spokojnie nadają się do spakowania w karton, jeżeli potrzeba przewieźć większą ich ilość. Jeśli natomiast sztuk jest tylko kilka do kilkunastu sztuk, to można spróbować wysłać je po prostu w kopercie bąbelkowej. Wystarczy wtedy taka koperta B5 z wypełnieniem i już można mieć gwarancję, że foldery się nie pogniotą ani nie zniszczą nawet, jeżeli ktoś na nich coś postawi albo będzie rzucał przesyłką. Kiedy wysyłasz więcej sztuk w kartonie, to zabezpiecz przesyłkę od środka, aby foldery w niej „”nie latały””. Można w tym celu użyć styropianu, jakichś foliowych wypełniaczy albo specjalnej pianki. Możliwości jest bardzo dużo. Można też dorzucić trochę powyginanej tektury do środka. Weź także pod uwagę fakt, aby dobrać karton dość gruby, aby się nie wyginał. Powinien mieć grube ścianki i właściwy do przesyłanego towaru rozmiar. Najlepiej dopasować go tak, aby nie trzeba było stosować wypełniacza po bokach, ale nie zawsze może być to możliwe. Wówczas karton może być nieco większy.

Koperty bąbelkowe a kartony

folia z koperty bąbelkowejJeśli wysyłasz coś, co nie ma niecodziennych kształtów, to często wystarczy zwykła koperta bąbelkowa. Jeżeli jednak towar jest bardziej delikatny, to zawsze bardziej wskazane, aby był zapakowany w karton, a nie kopertę. Gadżety reklamowe takie, jak plakaty i foldery nie są az tak podatne na uszkodzenia, żeby nie można było ich było pakować w koperty. Różnica jest taka, że w kopercie można przesłać mniejszą ilość takich produktów i jedynie te o mniejszych rozmiarach. Wiadomo, że nie jest możliwe wysłanie plakatu A3 w kopercie. Wszystkie powinny być jednak odpowiednio zabezpieczone, a więc nie ma szans, żeby wysłać je w zwykłej kopercie bez warstwy izolacyjnej. Kartony to opakowanie na rzeczy większe gabarytowo i na ich większą ilość, a także na produkty mniej odporne na zniszczenia. Bez względu na to, w co pakujesz materiały reklamowe, musisz dobrze zakleić przesyłkę i wyraźnie oznaczyć na niej dane adresowe odbiorcy. Te czynności dadzą ci pewność, że przesyłka dobrze tam, gdzie powinna.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Active Promo – strona internetowa firmy oferującej plakaty i foldery reklamowe
  • AWO – sklep internetowy posiadający w ofercie koperty bąbelkowe i koperty C6
  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym

Podsumowanie

Zabezpieczanie wysyłki nie jest taką trudną sprawą. Zawsze powinniśmy kierować się przy tym zdrowym rozsądkiem i nie robić tego na siłę „po kosztach”. Dzięki temu przesyłka na pewno będzie bezpieczna przez cały czas trwania swojej podróży.

Leave a Comment