Jaki bagażnik rowerowy zakupić?

 

W przypadku, gdy dysponujemy rowerem turystycznym lub też wyspecjalizowanym rowerem do przewozów towarów, zapewne może nas zainteresować zakup przedniego bagażnika. Mamy do wyboru wiele ich typów, które postaramy się scharakteryzować. 

Przednie bagażniki rowerowe

bagażnik rowerowy przedniDo rowerów turystycznych, najbardziej dopasowane są bagażniki, które mocuje się na przedniej piaście. Zajmują bardzo mało miejsca, ale ich udźwig jest imponujący. Bowiem można przewozić w nich aż piętnaście kilogramów bagażu. Natomiast w wersji nieco większe, nawet dwadzieścia. Aluminiowy bagażnik rowerowy przedni jest solidny i nawet uderzenie nie spowoduje jego uszkodzenia. Jego zaletą jest fakt, że każdy może go samodzielnie zainstalować, gdyż jest to tak proste. Wymaga jedynie dokręcenia kilku śrub oraz dopasowania elementów. Natomiast jeśli chodzi o bagażniki dla rowerów, przystosowanych do przewozu towarów, mają one nieco inną konstrukcję. Montuje się je tylko w przypadku specjalnie dostosowanych rowerów i jest to ich największe ograniczenie. Natomiast ich udźwig sięga nawet kilkudziesięciu kilogramów i to jest ich najważniejsza zaleta. Jednak trzeba pamiętać, że taki rower zajmuje wtedy więcej miejsca i trzeba wygospodarować na niego więcej miejsca niż na standardowy jednoślad. Koszt takich bagażników to od dwustu do nawet siedmiuset złotych. W przypadku bardziej solidnych, ale lekkich aluminiowych konstrukcji, cena może być jeszcze wyższa. Przednie bagażniki możemy zakupić w rowerowych sklepach internetowych.

Jeśli lubimy długie rowerowe eskapady i potrzebujemy zabrać nieco więcej bagażu, przedni bagażnik sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie. Możliwość zabrania dodatkowych piętnastu kilogramów jest bardzo dobrą perspektywą jeśli mamy w planie dłuższy wyjazd.