Jakie atrakcje zorganizować podczas wyjazdu językowego?

Wyjazd językowy to ciekawa forma spędzenia wakacji albo nawet całego roku edukacji. W tym czasie bowiem człowiek nie tylko uczy się, ale także cieszy z możliwości innego spędzania czasu i poznawania zalet miejsca, w którym się znajduje.

Wyjazdy językowe bardzo popularne

obóz językowy za granicąWśród młodych ludzi obozy językowe to popularny sposób na naukę języka. Nic dziwnego, jest to rozwiązanie szybkie i pozwalające połączyć przyjemne z pożytecznym, pracę z nauką albo naukę ze zwiedzaniem. Szczególnie chętnie ludzie wybierają się na wyjazdy językowe za granicę. Popularna destynacje to: USA, Wielka Brytania, Francja oraz Malta. W zależności od kraju można zaznać tam wielu ciekawych rozrywek, poznać lokalne specjały kuchni i kulturę. Co dają zagraniczne obozy językowe:

  • naukę samodzielności
  • poznanie kultury w praktyce, a nie teorii
  • naukę języka z native speakerem
  • możliwość natychmiastowego szlifowania umiejętności poprzez ciągłą komunikację

To, ile się skorzysta na takim wyjeździe zależy w dużej mierze od nastawienia kursanta. Obóz językowy to bowiem z jednej strony wczasy, ale jeśli chce się nabyć zdolności językowe albo je podszlifować, trzeba się w to zaangażować. Nie ma lepszej metody na opanowanie języka niż taka, kiedy zostaje on przyswajany poprzez codzienny z nim kontakt. Mimo wszystko jednak trzeba być otwartym na komunikację z osobami z zagranicy, by ciągle ćwiczyć. Doskonałą okazją do tego są na przykład organizowane w czasie wolnym wycieczki. Wspólnie przebiegająca integracja i nauka to bowiem najlepsze wyjście. Nie należy jednak zapominać również o wyjazdach językowych do różnych miast w Polsce. Być może nie wydają się one tak bardzo ciekawe, jednak na nich również czeka nas wiele atrakcji.

Czarter jachtów okazją do integracji

czarter jachtówOkazją do wspomnianej integracji może być czarter jachtów. Nie wiem, jakie są możliwości skorzystania z niego za granicą. Na pewno jednak będzie ku temu możliwość na Mazurach, gdzie również często odbywają się obozy językowe. Zaletą niektórych jest to, że uczestnikom wręcz zakazuje się porozumiewania po polsku, a więc podczas wspólnej integracji być może także przyłożą się do komunikowania w obcym języku. Jachty nie są przeznaczone jedynie dla osób posiadających kurs żeglarski. Warto jednak, aby co najmniej jedna taka osoba znalazła się na pokładzie. Wówczas wszyscy poczują się pewniej. Pływanie jachtem to możliwość wypoczynku, podziwiania piękna lokalnej przyrody, a także aktywnego spędzania czasu.

Wspólne zwiedzanie i pamiątki z pobytu

wynajem jachtu na MazurachInną możliwością, z kolei idealną w zasadzie podczas wyjazdu w każde miejsce jest po prostu zwiedzanie. Kiedy wyjeżdża się za granicę, to zazwyczaj do jednego z większych miast, które oferują liczne atrakcje. Są tam stare obiekty architektoniczne, przyjemne miejsca do spotkań i wypicia kawy. Są także lokale mogące zapewnić inne rozrywki, np. aquapark, muzea, wieże widokowe i tak dalej. Z łatwością można więc dostosować program zwiedzania do swoich potrzeb. W niejednym miejscu nie wystarczy czasu wolnego, aby zobaczyć wszystko. Również miejsca w Polsce mają w sobie wiele uroku. Często o nich zapominamy, zachwycając się zagranicznymi miastami. Niesłusznie, bowiem również nasz kraj jest wart odwiedzenia ze względu na liczne zabytki, a także piękne krajobrazy, w otoczeniu których można naprawdę odpocząć. Wiele osób, zwłaszcza młodszych lubi spędzać czas na wybieraniu i kupowaniu pamiątek dla siebie oraz bliskich. Może to być doskonałą okazją do poznania na przykład niesamowitych historii opowiadanych przez właścicieli kramów.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • ATJ Lingwista – strona internetowa agencji oferującej wyjazdy językowe
  • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi
  • Mazur Wind – witryna internetowa firmy oferującej wynajem jachtów na Mazurach

Podsumowanie tematu

Nie zawsze podczas wyjazdu językowego dysponuje się dużą ilością czasu wolnego. Wiele zależy od okresu, na jaki się jedzie i od planu zajęć. Zawsze jednak znajdzie się chwila, aby pozwiedzać albo spędzić czas na aktywnym wypoczynku. Trzeba bowiem połączyć naukę z możliwością regeneracji sił i poznania lokalnej kultury oraz uroczych zakątków. Wtedy można na obozie językowym skorzystać najwięcej.

Leave a Comment