Jakie metody naprawy instalacji wybrać?

Jeszcze do niedawna każda naprawa instalacji przesyłowej, typu kanalizacja, czy instalacja wodociągowa, związana była z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Wszystko dlatego, że do wykonania takiej naprawy, konieczne było wykonanie wykopu, co wiąże się zawsze z wyłączeniem danego szlaku komunikacyjnego z ruchu. Zamiast tego więc, obecnie stosuje się takie metody jak na przykład przewierty.

Jak bez wykopowo naprawiać rury?

bezwykopowa naprawa rurJednymi z głównym przyczyn remontów i prac drogowych były do niedawna prace związane  z przebudową instalacji. Dlatego też, na przestrzeni ostatnich lat, starano się zrobić wszystko, aby nie były one konieczne. Aby uzyskać dostęp do uszkodzonego odcinka instalacji, zamiast wykopu, wykorzystywana jest obecnie bezwykopowa naprawa rur, opierająca się na przykład o przewierty, czyli tunele wykonywane pod powierzchnia jezdni. Dzięki takim metodom, można zająć się naprawą danej usterki, a jednocześnie nie powodować żadnych zakłóceń w ruchu drogowym. Nic dziwnego więc, że większość tego typu prac jest wykonywana właśnie w oparciu o przewierty. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że ich wykonanie wymaga dużego doświadczenia, jak również i odpowiedniego sprzętu. Dlatego też należy zlecać ich wykonanie jedynie profesjonalnym firmom, które specjalizują się w wykonywaniu tego typu tuneli już do wielu lat. Tylko w takim wypadku będzie można mieć pewność, że dany przewiert nie narusza w żaden sposób powierzchni jezdni, co mogłoby doprowadzić nawet do jej zawalenia, czy tez poważnych uszkodzeń.

W obecnych czasach bardzo dużą uwagę przykład się do tego, by prace związane z naprawą instalacji podziemnych nie powodowały utrudnień w ruchu. W tym celu coraz częściej wykorzystywane są takie metody naprawy, ja te z wykorzystaniem przewiertów, które nie wymagają uszkodzenia nawierzchni drogi.