Jakie zalety ma nawadnianie kropelkowe?

Każda roślina do przeżycia potrzebuje nie tylko odpowiedniej gleby i słońca, ale również wody. Bez niej nie mogłaby rosnąć, uschłaby i zmarniała. Z drugiej strony nadmiar wody także jest szkodliwy. Roślina możne zgnić i też nie będzie się rozwijać. Zawsze trzeba zatem znaleźć złoty środek w każdej sytuacji.

Specjalne nawadnianie truskawek

nawadnianie kropelkowe truskawekJest wiele sposobów na nawadnianie roślin. Sa doniczki samo nawadniające, dzięki którym kwiaty same pobierają sobie wody. Pola uprawne można nawadniać przy pomocy systemów zraszaczy. Pojedyncze doniczki podleje się też wodą z konewki. A jak podlać truskawki? Te smaczne owoce sa bardzo popularne. Można je jeść na surowo, dodawać do ciast, deserów, czy sałatek owocowych. Mają wyśmienity smak, intensywny czerwony kolor, są bardzo miękkie. Jednak jest to owoc wrażliwy. Może spleśnieć, zgnić, truskawka będzie tak miękka, że rozpadnie się w rękach. Jak temu zapobiec? Nawadnianie kropelkowe truskawek to najkorzystniejsza opcja. Specjalne rury rozkłada się wokół krzaczków truskawek, są one widoczne, choć lekko przysypane ziemią. W rurach znajdują się małe otworki przez które będzie przelatywać woda. Dzięki temu truskawki będą podlewane powoli, małym strumieniem wody. Ważne jest także to, ze truskawki podlewane są dokorzeniowo, a nie z góry. Jeśli owoc byłby podlany zraszaczem czy konewką to woda spadałaby na same truskawki – przez to byłyby one narażone na gnicie i pękanie. Za to do korzenia krzaczka woda by nie dotarła.

Zdecydowanie nawadnianie kropelkowe to najlepsza opcja przy podlewaniu truskawek. Dzięki temu każdy krzaczek dostanie odpowiednią ilość wody wprost do korzenia. Taki system jest nowoczesny i niezawodny, jego cena wcale nie jest wysoka, biorąc pod uwagę ile korzyści za sobą niesie.