Jakość poduszki ma ogromny wpływ na sen

Problemy z bolącym karkiem ma wielu ludzi. Cierpią na nie ci, którzy pracują w nieodpowiednich warunkach, ci, którzy z powodu stresu mają ciągle napięte mięśnie karku oraz ci, którzy śpią w nieprawidłowej pozycji. Najczęściej jest to zbyt twarda lub miękka poduszka lub zbyt wysoko ułożona. Ma to wpływ na całe nasze życie.

Zalety pianki termoelastycznej

poduszka pianka termoelastycznaMoże brzmieć to banalnie, ale jakość naszego snu wpływa na każdą podejmowaną przez nas decyzję. Dlatego ludzie coraz bardziej świadomie wybierają odpowiednie materace i poduszki. Jednym z produktów, które podbijają ostatnio rynek jest poduszka z pianki termoelastycznej. Jest pewnego rodzaju poduszką ortopedyczną z powodu swych właściwości wpływających na odpowiednie położenie układu kostnego podczas snu. Czym jest pianka termoelastyczna? Inaczej nazywa jest „leniwą” pianką lub pianką z pamięcią, która dostosowuje się do kształtu naszego ciała i zapamiętuje go. Dzięki temu ciało nie czuje nacisku w pewnych strefach, a te miejsca najbardziej „gorące” – gdzie nacisk ciała na materac jest największy, znikają w miarę upływu czasu jak spędzamy na piance. Gdy wyszukamy w Internecie hasło poduszka pianka termoelastyczna możemy sami poszukać informacji na ten temat i poczytać o zaletach tego materiału. Poduszki są jednym z tańszych produktów, ze względu na niewielkie gabaryty. Choć są często wyszukiwane w sieci i w sklepach stacjonarnych, mają jednak swoje ograniczenia – jak wszystko.

Nierzadko kupowane są w prezencie, ponieważ nie muszą być dostosowane w żaden sposób do człowieka. To one się dostosowują. Leniwa pianka jest bardzo wygodnym materiałem, dlatego zdarza się, że na początku korzystania z takiej poduszki możemy czuć się nieswojo. Organizm szokuje komfort nowych warunków. Dajmy mu czas na przyzwyczajenie.