Kamerki sportowe montowane na kasku

Kas to podstawowy element jazdy na motocyklu. Osoby, które pasjonują się jazdą na jednośladach, często chcą uwiecznić swoją jazdę, na przykład podczas uczestnictwa w rajdach lub zlotach motocyklowych. W takim przypadku doskonałym wyborem są kamery sportowe. Producenci zadbali o motocyklistów, dodając do nich uchwyt, który pozwala zamontować sprzęt nagrywający w technologii 4k.

Kask wyposażony w sportową kamerę

kamera sportowa na kaskMotocyklista, który decyduje się na korzystanie z takiej kamerki, ma dwie opcje. Pierwszą z nich jest zakup kasku z wbudowaną kamerą. Jest to najwygodniejsza opcja. Takie kaski często mają wbudowany niewielki nadajnik, który może łączyć się ze smartfonami poprzez bluetooth. Jazda jest nagrywana, następnie poprzez aplikację mobilną zapisywana w chmurze. Motocyklista nie ma zapełnionej pamięci, natomiast ma możliwość przeglądania swoich filmów w każdym miejscu, gdzie ma dostęp do internetu. Innym rozwiązaniem jest samodzielny montaż kamerki. Dla osób, które wybrały to rozwiązanie, potrzebna jest specjalna kamera sportowa na kask. Można ją zakupić oddzielnie, wraz z uchwytem. Taki sprzęt również posiada łączność z bluetooth. Przy pomocy klejenia termicznego umieszczamy uchwyt na kask, a następnie mocujemy kamerę przy pomocy śrubek o długości siedmiu milimetrów i średnicy dwóch milimetrów. Śrubki mimo małego rozmiaru cechują się dużą wytrzymałością. Wybierając kamerkę sportową, powinniśmy zwrócić uwagę na rozdzielczość, ale też i na jej kształt. Im bardziej aerodynamiczny kształt, tym lepiej dla nas.

Zakup kamerki sportowej to koszt około trzech tysięcy złotych w przypadku zakupu sprzętu renomowanej firmy. Kupując urządzenie mniej znanej firmy, zaoszczędzimy nawet i do półtora tysiąca złotych. Stracimy jednak trochę na jakości. Sami musimy zdecydować czy ważniejsze są dla nas pieniądze, czy jakość nagrywanych filmów.