Kokony dla niemowląt

Narodziny dziecka są z pewnością przełomowym momentem dla każdego rodzica, na który ciężko się w stu procentach przygotować. To, o co mogą zadbać rodzice, to skompletowanie wyprawki dla malucha, która będzie zawierać podstawowe artykuły.

Jak są wykorzystywane kokony niemowlęce?

kokon niemowlęcy dla chłopcaMałe dziecko przede wszystkim potrzebuje bliskości mamy, bo z nią jest najbardziej związane. Jednak zawsze są chwile, kiedy mama musi coś zrobić i zostawić na chwilę maluszka samego. Z pewnością bezpiecznym miejscem będzie dla niego jego łóżeczko ze szczebelkami, ale ze względu na dużą przestrzeń, dzieci nie czują się w nich najlepiej, szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Dobrym pomysłem jest kokon niemowlęcy dla chłopca lub dziewczynki, która tworzy wokół malucha mocno ograniczoną przestrzeń, dzięki wysokim brzegom. Takie warunki są dobrze znane noworodkom i niemowlakom, ponieważ ostatnie miesiące życia spędziły w takich warunkach w brzuszku mamy. Przebywanie w kokonie może je uspokoić i dać poczucie bezpieczeństwa, ponieważ z każdej strony są otoczone miękkimi bokami. Kokony mają ściągane na dole brzegi, dzięki czemu można regulować ilość miejsca wewnątrz. starsze dzieci mogą w nich leżeć z całkowicie poluźnionymi brzegami, aby nóżki się zmieściły. Dla wielu rodziców taki kokon jest bardzo przydatny, ponieważ można w nim bezpiecznie ostawić dziecko w jego łóżeczku, na kanapie, na podłodze czy nawet w kuchni na stole. Od spodu mają miękki materacyk, więc maluchom jest w nim bardzo wygodnie.

Kokony dla niemowląt są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, które bez problemu dostosujemy do płci dziecka. Mogą być gładkie, dwukolorowe lub posiadać ciekawe wzory i nadruki. Co do materiału, to najczęściej jest to bawełna lub miękki polar minky.