Kolorowe i udekorowane meble do pokoju dzieciecego – aranżacja wnętrza

Narodziny dziecka to zawsze szczególne wydarzenie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Dziecięce ciuszki, akcesoria do pielęgnacji i środki higieniczne są bardzo istotne, jednak zanim dziecko przyjdzie na świat należy także pomyśleć o przygotowaniu przestrzeni, w której nasz maluch będzie przebywał każdego dnia. Mowa oczywiście o pokoju dziecięcym.

 

pokój dla dzieckaOBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE

Noworodek nie potrzebuje zbyt wielu mebli, jednak warto pomyśleć o wszystkim z wyprzedzeniem – dzieci rosną bardzo szybko, podobnie jak ich potrzeby. Co powinno się znaleźć w dziecięcym pokoju? Przede wszystkim łóżeczko. Warto skupiać się jedynie na produktach renomowanych firm, które będą bezpieczne dla maluszka. Szczeble łóżeczka muszą być rozmieszczone w odległości, która uniemożliwi wypadnięcie dziecka, a lakiery i farby użyte do wykończenia nie mogą powodować reakcji alergicznej. Warto zwrócić uwagę na kwestię składania łóżeczka – meble dziecięce dostosowane do sprawnego demontażu można przechowywać w szafie, gdzie będą oczekiwały na pojawienie się kolejnego małego użytkownika. Co jeszcze będzie niezbędne? Oczywiście komoda, w której będą przechowywane ciuszki maleństwa. W tym przypadku warto będzie pomyśleć o całym zestawie mebli dziecięcych – nawet jeżeli teraz nie będą potrzebne, mogą spokojnie poczekać aż dziecko troszkę podrośnie. W pokoju dziecięcym powinny się też znaleźć pewne akcesoria służące do pielęgnacji maleństwa, takie jak przewijak. Na rynku dostępne są modele montowane na łóżeczku, jak również wyposażone w ramę podpierającą. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ta druga opcja, gdyż nie każde dziecko lubi być przewijane. Jeżeli czynność ta będzie wykonywana na łóżeczku, w którym maluch śpi, próba położenia dziecka każdorazowo będzie kończyła się wybuchem płaczu ze względu na „złe skojarzenia”. Jeżeli przewijak będzie stanowił oddzielny mebel, unikniemy tej sytuacji. W pokoju dziecięcym obowiązkowo powinien znaleźć się wygodny fotel, w którym mama będzie karmiła maluszka. Wiele kobiet po porodzie cierpi na bóle pleców, zatem taki mebel jest dużym udogodnieniem, tym bardziej, że czynność ta będzie wykonywana kilka razy dziennie. Należy także zadbać o kosz na brudne pieluchy i akcesoria takie jak podgrzewacz do butelek. Bardzo pomocną okaże się również elektroniczna niania – urządzenie, dzięki któremu będziemy mieli maluszka na oku nawet wtedy, gdy na chwilę wyjdziemy z pokoju.

 

meble dla dzieciZADBAJ O KOLORY I DEKORACJE

W pierwszych miesiącach życia dziecko jest najbardziej ciekawe otaczającego go świata a wzrok jest głównym zmysłem, którym maluch się posługuje.

Należy więc zadbać aby dziecięcy pokój był

  •  funkcjonalny,
  • praktyczny,
  • atrakcyjny wizualnie.

pokój dla dzieciDruk wielkoformatowy daje bardzo dużo możliwości, dzięki którym ściany pokoju możemy pokryć fototapetami przedstawiającymi bajkowe postacie. Podobnie wygląda kwestia mebli – kolorowe kalkomanie dają możliwość dowolnego udekorowania każdego elementu. Ich wielką zaletą jest możliwość ich łatwego usunięcia, kiedy dziecko już dorośnie. Dzięki temu będziemy je mogli z łatwością odsprzedać lub kiedy na świat przyjdzie kolejne dziecko, udekorować ponownie – jeżeli pierwszym dzieckiem była dziewczynka a teraz oczekiwany jest chłopiec, dekoracje powinny zostać zmienione na właściwe ze względu na płeć dziecka. Gdzie można zamówić fototapety, kalkomanie i naklejki na meble. Szybko, sprawnie i stosunkowo niedrogo wykona je dla nas każda drukarnia lub agencja reklamowa. Wystarczy tylko określić swoje oczekiwania co do rozmiarów, kolorów i aplikacji, jaką wydruk będzie przedstawiał. Aby pokój kojarzył się dziecku z przyjazną przestrzenią należy zadbać o odpowiednie zabawki. Wskazane jest aby pokój był wypełniony dużymi maskotkami. Co prawda noworodek nie będzie w stanie się nimi bawić, jednak będą one stanowiły dużą atrakcję wizualną, która przyciągnie uwagę dziecka i rozwinie jego ciekawość. Należy jednak pamiętać o ich regularnym czyszczeniu i odkurzaniu, gdyż plusz może stać się siedliskiem roztoczy niekorzystnie wpływających na zdrowie dziecka.

 


 

 

meble dziecięceŹródła:

 

Leave a Comment