Komplety zestaw kąpielowy

Wielu rodziców obawia się pielęgnacji noworodka i niemowlaka, gdyż dziecko jest jeszcze bardzo małe i łatwo wyrządzić mu krzywdę. Na szczęście w sprzedaży znajdziemy mnóstwo artykułów i produktów pomocnych w wielu czynnościach sprawowanych przy maluszku.

Z czego się składa zestaw kąpielowy?

zestawy kąpieloweJeszcze przed narodzinami dziecka, każda mama kompletuje wyprawkę dla dzidziusia, która będzie mu służyć przez najbliższe miesiące, albo nawet kilka lat życia. Na pewno musi się w niej znaleźć łóżeczko, wózek, ubranka, pościel i produkty do kąpieli, ponieważ malucha trzeba myć codziennie. Zestawy kąpielowe są stworzone z myślą o niedoświadczonych, świeżo upieczonych rodzicach, ale też o wszystkich tych, którzy chcą sobie ułatwić pielęgnację dziecka. Może się on składać od kilku, do nawet kilkunastu produktów, z których najważniejsza jest wanienka. Najczęściej ma ona jeden, uniwersalny rozmiar, który pozwala na kąpanie dziecka od urodzenia aż do nawet dwóch lat. Niektóre zestawy posiadają podstawki po wanienki, które ułatwiają kąpiel malucha w pokoju. Na pewno znajduje się w zestawie ręcznik kąpielowy, gąbka, lub myjka do mycia delikatnej skóry niemowlaka, a także komplet przyborów do paznokci, czyli maleńkie obcinaczki i nożyczki z zaokrąglonymi końcami. Czasem spotkamy w sprzedaży zestaw z wkładką anatomiczną, która świetnie się sprawdza przy bardzo małych dzieciach, bo możemy malucha w niej położyć i mieć obie ręce wolne. W przeciwnym przypadku trzeba cały czas trzymać na ręce niemowlaka.

Ceny zestawów są bardzo zróżnicowane i zależą od ich zawartości. Najprostsze modele z kilkoma elementami, kosztują około pięćdziesięciu złotych, a kompletne zestawy liczące nawet po kilkanaście produktów, mogą kosztować dwa raty tyle. Zestaw bardzo się przydają w pierwszych chwilach życia dziecka.