Kursy w OSK

Jazda samochodem wcale taka prosta nie jest jak się wydaje, ponieważ aby zostać dobrym kierowcą, trzeba spędzić za kierownicą wiele setek godzin. Na kursach prawa jazdy, uczestnicy zdobywają jedynie podstawowe umiejętności.

Czego się nauczymy w Ośrodku Szkolenia Kierowców?

osk krakówPoczątki nauki prawa jazdy bywają trudne, zwłaszcza jeżeli nie mieliśmy wiele okazji do przebywania w nim. Każdy kierowca przygodę z samochodem musi zacząć w Ośrodku Szkolenia Kierowców, gdzie prowadzone są kursy. W zależności od wyboru kategorii będziemy musieli wyjeździć od dwudziestu do nawet sześćdziesięciu godzin. Kursanci najczęściej wybierają kategorię B, która dotyczy samochodów osobowych. Dla osób z południa Polski najlepszym miejscem na rozpoczęcie kursu będzie sprawdzony OSK Kraków jest miastem, w którym na pewno go znajdziemy. Pracują tak certyfikowani instruktorzy, którzy mają duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Każdy kurs zaczyna się częścią teoretyczną, która obejmuje zapoznanie kursantów z przepisami kodeksu ruchu drogowego oraz omówienie typowych sytuacji drogowych, które mogą spotkać każdego kierowcę. Po jej zaliczeniu, następują jazdy z instruktorem, czyli część praktyczna. W ciągu trzydziestu godzin każdy kursant musi się nauczyć płynnego poruszania się samochodem, sprawnego parkowania na trzy różne sposoby czy wykonywania podstawowych czynności na placu manewrowym. Początki bywają trudne, ale już pod koniec szkolenia w OSK większość kursantów całkiem dobrze sobie radzi za kierownicą.

Po skończonym kursie w Ośrodku Szkolenia Kierowców każdy kandydat na przyszłego kierowcę musi zaliczyć egzamin wewnętrzny, który jest przepustką do państwowego egzaminu na prawo jazdy. Za pierwszym razem udaje się zdać egzamin zaledwie kilkunastu procentom osób.