Leczenie kanałowe u stomatologa

 

W środę wieczorem poczułam ostry ból zęba, który nie zmniejszył się nawet po przyjęciu dość sporej ilości środków przeciwbólowych. Z tego powodu jak najszybciej rozpoczęłam poszukiwania najlepszego stomatologa, który pomoże mi wrócić do normalności i wyleczy mojego zęba, który z każdą godziną bolał coraz bardziej.

Jak zniosłam zabieg leczenia kanałowego?

leczenie kanałowe w OlsztynieOd dziecka panicznie bałam się dentystów. Pamiętałam doskonale czasy, gdy w szkole podstawowej wybieraliśmy się całą klasą na badanie stomatologiczne i zazwyczaj okazywało się, że któryś ząb wymaga leczenia. Wiercenie bez znieczulenia było chyba najgorszą rzeczą jaką wtedy doświadczyłam i właśnie z tego powodu bałam się kolejnych wizyt. Wiem, że wiele osób ma ten sam problem, ponieważ źle kojarzą mu się jakiekolwiek zabiegi dentystyczne. Jedak ból zęba był tak uporczywy, że nie miałam innego wyjścia niż poszukanie w Olsztynie najlepszego specjalisty, który oferuje taką liczbę znieczuleń, że do końca życia nie poczuję żadnego bólu zęba albo chociaż wprowadzi mnie w stan hipnozy, abym nie musiała niczego widzieć i słyszeć. Jednak tacy dentyści istnieją tylko w książkach fantasty, a ja przeczuwałam, że czeka mnie leczenie kanałowe. Spośród wielu klinik stomatologicznych, jedna zwróciła moją szczególną uwagę, ponieważ ma dużo pozytywnych opinii o tym, że zabiegi są całkowicie bezbolesne. Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ początkowo myślałam, że leczenie kanałowe w Olsztynie musi być bolesne i na pewno nie ma takiego dentysty, który potrafi to zrobić inaczej.

Muszę przyznać, że bardzo się myliłam odnośnie tego, że w Olsztynie nie ma dobrych dentystów. Kanałowe leczenie rzecz jasna było konieczne, ale żadna z wizyt (a było ich łącznie pięć) nie sprawiła, że płakałam z bólu. Przeciwnie, bardzo dobrze wspominam ten czas na fotelu stomatologicznym i nie pamiętam, aby podczas zabiegu coś mnie zabolało.