Łóżeczko dla dziecka

Dzieci pierwsze lata swojego życia spędzają głównie w pozycji leżącej. Noworodki śpią około dwudziestu godzin na dobę z czego przez większość czasu leżą w swoim łóżeczku. Warto zadbać, aby było ono wygodne, odpowiednio twarde i bezpieczne dla naszego malucha. 

Jakie wybrać łóżko dla dziecka? 

łóżeczka dziecięce toruńMale dzieci powinny spać na twardym podłożu, bo mają jeszcze nieukształtowany kręgosłup. Do około dwóch, trzech lat maluch powinien spać w łóżeczku ze szczebelkami, które zabezpieczają go przed wypadnięciem w trakcie snu. Jeżeli interesują nas łóżeczka dziecięce Toruń będzie miastem gdzie znajduje się ich największy wybór. Dla najmłodszych dzieci łóżeczka z obniżanym miejscem do spania, a dla starszych z podwyższonymi bokami, lub piętrowe. Do każdego trzeba dobrać odpowiednio twardy materac, który będzie idealnie przylegał do wszystkich boków. Łóżko dla noworodka może pod miejscem do spania posiadać praktyczną szufladę na pościel, albo zabawki malucha. Dziecięce łóżeczka są dostępne w kilku kolorach, możemy kupić białe, niebieskie, lub w naturalnym kolorze drewna. W Toruniu popularne są łóżka piętrowe, które są polecane dla starszych dzieci, ponieważ jest to dla niech wielka atrakcją móc spać na górze. Łóżka najczęściej są wykonane z litego drewna, które jest trwałe i łatwe w konserwacji. Dostaniemy także łóżka wykonane ze stali, ale nie są one dobre na najmłodszych dzieci. Wybór odpowiedniego łóżeczka należy dopasować do wieku naszej pociechy, bo od tego zależy jakie zabezpieczenia musi posiadać. 

Przy wyborze łóżeczka dla naszego dziecka należy sprawdzić czy nie posiada żadnych ostrych zakończeń, czy boki są dobrze przymocowane i jaką farbą zostało pomalowane. Najważniejszym kryterium powinno być bezpieczeństwo naszej pociechy, więc ważne żeby łóżko posiadało wszystkie certyfikaty jakości.