Mała sauna może mieć mniejszy piec

Nawet najlepiej izolowana sauna, z drogim systemem wentylacji i ekskluzywnym wykończeniem, nie będzie spełniania pokładanych w niej nadziei, jeżeli nie zainwestujemy w odpowiedni piec, który będzie w stanie wygenerować wysoką temperaturę i przekazać ją na kamienie, dzięki którym nasze pomieszczenie wypełni się rozgrzaną parą wodną.

Wybór pieca do sauny to kluczowa decyzja

piec do sauny harviaWybór odpowiedniego pieca to kluczowa decyzja, którą trzeba podjąć już na wczesnym etapie projektowania sauny, gdyż trzeba uwzględnić jego położenie oraz ewentualną wentylację. Jak wybrać taki piec i skąd mamy wiedzieć, że jest odpowiedni? Zacznijmy od zebrania wymiarów pomieszczenia. Dzięki nim obliczymy, ile metrów sześciennych ma nasza sauna. Na każdy jeden metr sześcienny wybierzmy jeden kilowat mocy pieca. To jednak nie wszystko, gdyż uwagę musimy zwrócić też na ściany naszej sauny. Mając na przykład przeszkloną ścianę, na każdy metr kwadratowy takiego przeszklenia, musimy dodać jeszcze jeden kilowat, dzięki czemu będziemy mógł zapewnić sobie wystarczającą moc do ogrzania pomieszczenia, nawet, gdy będą występowały duże straty ciepła. Jeżeli interesuje nas piec do sauny Harvia to warto zamówić go od dostawcy, który będzie w stanie pomoc nam w wyborze odpowiedniego modelu. Na rynku znajduje się wiele pieców, które mogą zaspokoić nawet najbardziej wymagających amatorów tego typu relaksu.

W dzisiejszych bardzo stresujących czasach dobry relaks i możliwość oczyszczenia organizmu z toksyn są na wagę złota, nie dziwi więc, że coraz więcej ludzi decyduje się na to, aby zbudować swoją własną saunę. W tych publicznych zaczyna robić się tłoczno, gdyż coraz więcej osób dostrzega, jak wiele korzyści ma korzystanie z regeneracyjnych zabiegów w wysokich temperaturach.