Mazury – wynajem jachtu bez patentu

Niedawno miałem kilka dni urlopu, postanowiłem więc spędzić je w jakiś ciekawy sposób. Razem ze znajomymi zdecydowaliśmy się na wyjazd na Mazury. Uwielbiam ten region – przepiękne jeziora to idealne miejsce na odpoczynek od zgiełku wielkiego miasta, w którym żyjemy na co dzień. Tym razem chcieliśmy spróbować czegoś wyjątkowego.

Wynajęcie jachtu bez posiadania patentu żeglarskiego

czarter jachtów bez uprawnień na mazurachJeden z moich przyjaciół zaproponował, abyśmy wynajęli jacht na kilka dni. Jednak żaden z nas nie ma wyrobionego patentu żeglarskiego. Okazało się jednak, że możliwy jest czarter jachtów bez uprawnień na mazurach. Ten fakt bardzo nas ucieszył, bo samodzielny rejs marzył się nam już od dawna. Nie mogliśmy się więc doczekać tego wyjazdu. Wynajęliśmy dosyć małą łódź, jednak okazało się, że jest na niej wystarczająco dużo miejsca dla nas wszystkich. Przed wypłynięciem musieliśmy się podszkolić z zasad obsługi takiego sprzętu. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu przydanych rzeczy. Chociaż na samym początku sterowanie tym jachtem było dla mnie nieco stresujące, szybko się zrelaksowałem. Okazało się bowiem, że jest to bardzo intuicyjne. Rozmiar jachtu sprawia również, że jest on bardzo zwrotny. Pomimo braku doświadczenia udało mi się dobrze naszym jachtem sterować. Była to dla mnie niezwykła przygoda, podczas której świetnie się bawiłem. Myślę, że wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd.

Świetnie się czułem pływając jachtem po mazurskich jeziorach. Jest to dla mnie idealne miejsce na relaks. Uwielbiam naturę oraz urlopy nad wodą, ponieważ w takich okolicznościach przyrody najlepiej mi się odpoczywa. Mogę się skupić na tym, by delektować się wolnym czasem. Wtedy zapominam o swoich codziennych obowiązkach. Następny urlop zapewne również spędzę na jachcie.