Meble oświetlone Ledami – nowoczesne aranzacje domu

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów wyposażenia mieszkania. Decyduje ono o atmosferze panującej w domu i znacząco wpływa na nastrój mieszkańców. Jeżeli we wnętrzu naszego domu panuje mrok, przez co nie czujemy się w pełni komfortowo, być może to najlepsza chwila na rozważenie kupna podświetlanych mebli. Szukając ergonomicznego wyposażenia, warto zwrócić swoją uwagę na oświetlenie diody LED, które to coraz częściej goszczą w naszych domach.

 

Poświetlanie mebli

 

oświtlenie ledNajczęstszymi rozwiązaniami w dziedzinie podświetlania mebli jest wyposażenie elementów takich jak

  • lustra,
  • szafy,
  • szafki,
  • regały,
  • meble kuchenne

w oszczędne diody LED lub ich pochodne. W porównaniu z oświetleniem halogenowym lub żarówkami świetlówkami, LED wyróżnia się większą wytrzymałością, posiada lepszy poziom energooszczędności, a włączanie i wyłączanie diody nie wpływa na to jak długa może świecić. Dioda LED to także źródła kilkakrotnie jaśniejszego światła.

 

Oświetlenie mebli kuchennych

oświetlenie ledOświetlenie mebli kuchennych, a dokładniej blatów lub spodu wiszących szafek, jest dobrym krokiem jeżeli zależy nam na bardziej komfortowym przygotowywaniu posiłków. Do wyboru klienta pozostaje zazwyczaj zimniejsza lub cieplejsza barwa światła jakie emitują diody. Pozwala to odpowiednio dopasować dany kolor do aranżacji jaką chcemy wprowadzić. Oświetlone meble kuchenne sprawdzą się przy urządzaniu kuchni utrzymanej w stylu nowoczesnym, będą również pasować do aranżacji w klimacie skandynawskim. W małych kuchniach diody pomogą optycznie powiększyć przestrzeń znajdującą się w pomieszczeniu. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, możemy dodatkowo skorzystać z oferty diod przygotowanych specjalnie do wyposażenia naszej kuchni. Możemy wtedy dowolnie wybierać rozmiar, kolor, rodzaj oraz sposób obróbki metalu.

 

Oświetlenie LED

led down lightBardzo praktycznym zastosowaniem oświetlanych mebli są Ledy użyte we wnętrzach szaf. Koniec z zagraconą przestrzenią w której nie można nic znaleźć. Wieczne poszukiwania ubrań może zakończyć wyposażenie szafy w odpowiednie oświetlenie LED. Elementy w postaci diod można umieścić na drążku, którego długość jest dostosowana do wybranego modelu mebla.
Kolejne funkcjonalne wykorzystanie diod LED to umieszczenie ich na powierzchni bocznej schodów. Dzięki temu, nie musimy martwić się o ciągłe zapalanie bądź gaszenie światła. Jeżeli zależy nam na inteligentnych rozwiązaniach w naszym domu, możemy przemyśleć wybór takiego oświetlenia schodowego, które będzie miał wbudowany czujnik ruchu. Dzięki temu diody będą uruchamiane tylko wtedy, gdy będziemy ich potrzebować.

 

Zjawiskowe dekoracje

Przyczyną wyboru mebli oświetlanych może być również chęć udekorowania wnętrza. W przypadku pomieszczeń o charakterze reprezentatywnym, takich jak salon czy jadalnia, oświetlenie mebli może służyć również jako element dekoracyjny. Główna zaleta takiego rozwiązania to nastrój jaki będzie panował we wnętrzu. Intymna atmosfera panująca w pomieszczeniu jest spowodowana przez dyskretne źródła światła – w końcu diody LED są wyjątkowo małych rozmiarów, tak że można je umieścić praktycznie wszędzie. Dlatego poleca się ich zastosowanie do miejsc szczególnie zaciemnionych. Możemy również zdecydować się na oświetlenie jedynie wybranego elementu wystroju wnętrza – może to być ściana, dany mebel lub sufit. Nie musimy martwić się o rachunek za prąd – w końcu diody LED należą do jednych z najbardziej oszczędnych.

 

Oświetlenie łazienkowe

taśma led sufitowaW łazience diody można zastosować jako element na powierzchni lustra. Daje to bardzo dobry efekt wizualny – kobieta może poczuć się jak modelka przygotowująca się do pokazu. Lustro z diodami LED jest bardzo efektowne. Tego rodzaju wyposażenie będzie komponować się z nowoczesnymi aranżacjami: łazienką w stylu glamour lub przy utrzymaniu nowoczesnej aranżacji wnętrza.
Diody LED często umieszcza się na półkach. Dzięki temu, ustawione na nich przedmioty są lepiej wyeksponowane. Podświetlenie od dołu daje również niestandardowy efekt wizualny, który lepiej podkreśli charakter wnętrza. W ofercie firm wykonujących oświetlenie do półek, znajduje się zazwyczaj możliwość zakupu zestawu, który jest sterowany pilotem – dzięki temu możemy sprawnie uzyskiwać różne natężenie światła lub zmieniać jego kolor.

 


 

 

Więcej informacji:

 


 

 

Jako, że diody, w które wyposażone są meble, to elementy specjalnie dopasowane do wymiarów pomieszczenia, zastosowanie oświetlenia LED sprawdzi się niezależnie od tego, czy posiadamy gotowy komplet czy meble na wymiar. Przed dokonaniem wyboru, warto jest sprawdzić jakość oferowanego nam oświetlenia. W końcu wymiana mebli jest zazwyczaj wydatkiem na długi okres czasu.

Leave a Comment