Miejsce do przechowywania rowerów elektrycznych

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie rowery elektryczne. Część osób może jednak zastanawiać się, gdzie taki rower przechować, aby nie uległ on zniszczeniu lub nie został skradziony. Może to być czynnik powstrzymujący przed zakupem. Jest jednak szansa, że w zorganizowaniu odpowiedniego miejsca dla tego pojazdu pomogą ci poniższe porady.

Dlaczego warto eksploatować rowery elektryczne?

rowery elektryczneBezsprzeczne jest twierdzenie, że e-rowery to bardzo przydatna forma komunikacji. Na początek podkreślę jeszcze zalety, jakie mają na przykład rowery Focus i inne jednoślady elektryczne. Rowery elektryczne są:

  • polecane dla każdego, nawet dla osób starszych,
  • funkcjonalne,
  • szybsze niż te tradycyjne,
  • sprzyjające aktywności i przebywaniu na świeżym powietrzu.

E-rowery sprawdzą się nie tylko dla ludzi, którzy mają siłę, aby stale pedałować i przemieszczać się na dalekich dystansach. Jest to forma, która ma szansę spodobać się także osobom starszym, chcącym jeszcze zażyć trochę aktywności. Dzięki elektrycznemu systemowi przemieszczanie się nie jest tak ciężkim zadaniem. Nie trzeba wkładać w to aż takiej siły. Ponieważ tym sposobem można szybciej dostać się gdziekolwiek, e-rower jest świetny jako środek transportu do pracy (pozwalający ominąć korki) oraz na dłuższe weekendowe wycieczki. Minusem jest tylko ich cena i waga. Nie są na pewno przeznaczone dla każdego, bo taki wydatek nie zmieści się w każdym budżecie domowym. Poza tym mimo iż rower ten jest rekomendowany także dla emerytów mogą mieć oni problem w razie konieczności przemieszczenia go, jest on bowiem bardzo ciężki. Na rodzinną wycieczkę takim rowerem można jednak jak najbardziej zabrać babcię i będzie to z korzyścią dla jej zdrowia.

Stojaki do rowerów – pomoc w przechowywaniu

Stojaki do rowerówPrzechodząc jednak do meritum, muszę zaznaczyć, że przechowywanie roweru elektrycznego nie jest bez znaczenia. Wiadomo, że często obawiamy się kradzieży. Rower ten jednak sporo jest wart, więc szkoda byłoby zaraz go stracić. Smutek sprawia kradźież nawet zwykłego górala, a co tu mówić o tak drogim sprzęcie. Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie. Jest ono ważne także z jednego jeszcze względu, a mianowicie ochrony przed szkodliwym wpływem otaczającego środowiska. Aby mieć pewność, że rowery nie zarysują się podczas przechowywania dobrze jest wyposażyć schowek w stojaki do rowerów. Dzięki temu będą one stały prosto i się nie przewrócą. Wiadomo, że silnik elektryczny jest dla nich sporym obciążeniem, więc dobrze jest jednak dodatkowo zadbać, aby trzymały się w pionie. Pytanie jeszcze, gdzie chcesz przechowywać taki rower. Ludzie często trzymają je w piwnicy albo w garażu. Zwłaszcza, kiedy mieszkają w bloku, trudno wyobrazić sobie inne miejsce dla tego przedmiotu. Nie można przecież postawić go w pokoju, bowiem na to domownicy raczej się nie zgodzą.

Zasuwy do pomieszczenia z rowerami elektrycznymi

 rowery elektryczneParkowanie jednak roweru w piwnicznych miejscach jest dość ryzykowne ze względu na złodziei, chyba że zadba się o dodatkowe zabezpieczenia. Można zamontować dodatkowe zasuwy, które jak najbardziej utrudnią dostanie się do piwnicy czy garażu. Dobrym sposobem jest też dodatkowe zabezpieczenie kłódki przy drzwiach. Poza tym drzwi muszą być bardzo solidne i utrzymywane przez solidne zawiasy. Najlepiej kiedy są one z najwyższej, antywłamaniowej półki – ciężkie, stalowe i nie do pokonania. Oczywiście, będzie to spory wydatek, jednak dzięki niemu można będzie spać spokojnie bez stresu o utratę e-roweru. Kiedy w piwnicy jest okno, można się z nim rozprawić, montując kraty, przez które człowiek się nie prześlizgnie. Inną ważną kwestią jest zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnnikami jak na przykład rdza. Pomieszczenie, w którym przechowywany będzie rower elektryczny musi być bezwzględnie suche. Jeżeli twoja piwnica nie spełnia tych standardów, skonsultuj się z fachowcem, aby dowiedzieć się jak można pokonać ten problem.


Więcej o rowerach można znaleźć na:


Podsumowanie

Jeżeli kupujesz rower elektryczny, musisz koniecznie zadbać o miejsce do jego przechowywania. Warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, ponieważ inaczej może się okazać, że będzie on chowany w pomieszczeniu, które się zupełnie do tego celu nie nadaje. To z kolei może być powodem, dla którego nie długo będziesz korzystać z tego jednośladu.

Leave a Comment