Minerały i witaminy w menu zwierząt

Prowadzać hodowlę koni pełnej krwii angielskiej musiałem mieć wiedzę na temat tego jak zajmować się tymi zwierzętami. Oczywiście nic nie przychodziło od razu. Rynek oferował wiele możliwości i doskonale wiedziałem, że nie wszystko okarze się takie jak jest reklamowane.

Prawidłowe odżywianie koni 

wysokiej jakości dodatki paszowe dla koniJednak podczas rozmów z innymi hodowcami natchnąłem się na pewien produkt. Były to pewnego rodzaju dodatki paszowe dla koni, które uzupełniały różnego rodzaju minerały. Między innymi w skład wchodził czosnek, który wspierał układ oddechowy. Na dodatek działa wykrztuśnie, wspiera odporność i funkcjonuje jako naturalny środek odstraszający owady. Jego dodatkowym oddziaływaniem na organizm jest również wspieranie metabolizmu oraz całego układu trawienia. Dodatki paszowe zawierały również wiele innych ważnym witamin oraz magnez. Moje konie, które przeważnie były wykorzystywane z jeździectwie były nastawione na spory wysiłek fizyczny. To powodowało większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju minerały. Wysokiej jakości dodatki paszowe dla koni były ważnym składnikiem wykorzystywanym przez hodowców. Pokarm miał dostarczać energii dlatego musiał być odpowiednio zbilansowany. Ja dodatkowo nabywałem lizawki solne dla swoich koni, które uwielbiały tego typu smakołyk. Jednak przed kupnem każdego dodatku zawsze warto zwrócić uwagę na skład. Czasami nasze zwierze jest uczulone na jakiś składnik i w tej sytuacji należy stosować jakiś alternatywny zamiennik, który nie zaszkodzi.

Oczywiście takie sytuacje zdarzają się rzadko ale warto mieć je na swojej uwadze. Ja długo szukałem dodatku do pasz, które stosuję. Było to ważne zadanie, ponieważ w gęstwinie produktów czasami trudno odróżnić te lepsze od tych gorszych. To wymaga praktyki oraz wiedzy.