Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Czy zastanawialiście się kiedy jest najlepszy moment na montaż rekuperacji? Otóż najlepiej jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj wentylacji już na etapie projektu, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie rozplanować rozprowadzenie wszystkich kanałów wentylacyjnych a także umiejscowienie rekuperatora, które ma ogromne znaczenie w procesie działania systemu.

Jak wygląda montaż wentylacji mechanicznej?

montaż instalacji rekuperacji krakówPomimo, iż we wstępie oraz pytaniu są dwie różne nazwy to chodzi o jeden i ten sam rodzaj wentylacji. Po prostu część chcąc podkreślić ogromną zaletę mówi o niej wentylacja z odzyskiem ciepła. Z kolei inni chcąc skrócić sobie nazwę mówią rekuperacja.  Jeśli zdecydujemy się na jej montaż na etapie projektu ekipa, której zlecimy to zadanie będzie dokładnie wiedziała jak powinna poprowadzić kanały wentylacyjne oraz gdzie umieścić kratki tak, aby wydajność całego systemu była jak najwyższa. Jeśli zdecydujemy się na nią kiedy dom już jest wykończony też nie będzie z jej montażem jakiegoś dużego problemu, jednak powinniśmy się liczyć z tym, że wtedy nie będzie tak łatwo z ukryciem kanałów. Równie ważne jest umiejscowienie rekuperatora, czyli serca całego systemu. W przypadku projektu można zaplanować niewielkie pomieszczenie, w którym zostanie on umiejscowiony. Z kolei w drugim przypadku, trzeba będzie znaleźć dla niego jakieś miejsce. Sam montaż instalacji rekuperacji Kraków jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy połączyć ze sobą odpowiednie elementy.

Decydując się na rekuperację należy pamiętać o tym, aby cały system został zamontowany bardzo starannie, żeby nie było żadnej szparki przez którą mogłoby uciekać powietrze. przez takie niedociągnięcia może się okazać, że system nie spełnia swojego zadania a co ważniejsze naszych oczekiwań.