Na co zwrócić uwagę zlecając projektowanie i drukowanie katalogów?

Każdy ma nadzieję, że wybierając daną firmę usługową nie będzie musiał borykać się z brakiem profesjonalizmu i niską jakością świadczeń. Co jednak zrobić, aby trafić na wysokiej jakości obsługę?

Projektowanie i drukowanie katalogów a doświadczenie

druk katalogów reklamowychPodczas wyboru firmy, która ma zaprojektować i wydrukować katalogi firmowe, trzeba zwrócić uwagę na doświadczenie. Jeżeli przedsiębiorstwo ma na koncie nieliczne projekty i w dodatku słabej jakości, to nie warto się nią interesować. Być może ta placówka oferuje tani druk katalogów, ale jeśli cena jest jej jedynym plusem to stanowczo za mało. Niestety często niska cena świadczy o niskiej jakości usługi, choć nie zawsze musi tak być. Ważne, aby zapewnić sobie jak najbardziej korzystny stosunek ceny do jakości. Jeśli firma będzie nie za droga, ale wykonane projekty w portfolio są wysokiej jakości, to tym lepiej dla nas. Chcąc pokazać katalogi firmowe klientom, trzeba mieć na względzie przede wszystkim, aby były estetyczne. Czasami nie warto oszczędzać na materiałach. Dzięki bowiem dobremu ich wykonaniu można sporo zyskać w oczach potencjalnych odbiorców, ale też kontrahentów. Wybierając już konkretną firmę, na pewno trzeba zobaczyć też:

  • jakim firmom robiła katalogi (czy ma doświadczenie w danej branży)
  • jakich materiałów używa
  • czy jej projekty są estetyczne i przekonujące
  • za pomocą jakich sprzętów drukowane są katalogi

Jeśli firma nie posiada strony internetowej ze swoim portfolio, to nie warto tracić czasu na dowiadywanie się o jej działalności. Przejrzysta strona internetowa to bowiem sprawa kluczowa, szczególnie dla przedsiębiorstwa zajmującego się projektowaniem. Bardzo mocno świadczy o profesjonalizmie lub jego braku.

Tonery do drukarki – jakość

tanie tonery do drukarekDobra firma projektująca i drukującą musi posiadać także wysokiej klasy urządzenia drukujące. Na pewno nie będzie używać zwykłych drukarek domowych, bo nie są one przeznaczone do tych celów i nie pozwalają na drukowanie materiałów w większym formacie. Poza tym nie pozwalają na tak dużą eksploatację, jak solidne urządzenia biurowe. Koszty są także większe przy małych drukarkach, nawet jeśli ma się tanie tusze do drukarek. Pewne jest, że przedsiębiorstwo drukujące dużo katalogów, folderów i innych materiałów reklamowych będzie miało dobry sprzęt drukarski. Po tym między innymi można je poznać. Jeśli natomiast nie ma wielu zleceń i jest raczej niewartym polecenia miejscem, to może używać słabego sprzętu i tonerów do drukarek. Na pewno już przy wydruku, trzeba skontrolować czy wszystkie kolory wyglądają tak, jak było założone i w razie czego zareklamować gotowy produkt.

Papier do plotera a jakość wydruku

papier do ploteraKiedy chce się wydrukować coś znacznie większego niż średnich rozmiarów katalog, trzeba mieć na stanie ploter. Firma drukarska posiadająca takie urządzenie może wzbudzać więcej zaufania. Znaczy to, że drukuje nie tylko małe dokumenty i projekty, ale także te wielkoformatowe. Biuro projektowe powinno być wyposażone w taki komputerowy sprzęt. O jakości wydruku z plotera decyduje między innymi używany papier: jego jakość, grubość i tak dalej. By upewnić się, z jakich narzędzi korzysta firma projektowa i drukarska, warto ją odwiedzić, kiedy już projekty na stronie wydały się interesujące i wysokiej jakości. Dzięki temu uniknie się późniejszego negatywnego zaskoczenia. Wygląd biura wiele mówi o tych, którzy je prowadzą. Czy przykładają się do pracy? Trzymają rzeczy w nieładzie czy wiedzą do czego służą segregatory? Poza tym warto omówić kwestie związane z projektem folderu już na samym początku prac nad nim. Pomaga to uniknąć nieporozumień i wyznacza kierunek, którym dalej będzie podążał grafik. Jeśli ludzie z firmy nie chcą się spotkać na miejscu, w placówce powinno wydać się to podejrzane.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Tkmix.pl – strona internetowa sklepu sprzedającego tusze i tonery do drukarki
  • Achates.pl – witryna internetowa agencji oferującej druk katalogów reklamowych
  • Signs.pl – portal internetowy poświęcony reklamie wizualnej

Podsumowanie

Na pewno nie da się przewidzieć wszystkiego, jednak zlecając projekt i drukowanie folderów firmie, można się upewnić, że jest to ktoś sprawdzony. Warto pojechać w dane miejsce, aby zobaczyć na jakim sprzęcie się tam pracuje. Poza tym konieczne jest obejrzenie wcześniejszych projektów i sprawdzenie czy się one podobają i czy możliwe będzie stworzenie czegoś pasującego do danej firmy.

Leave a Comment