Na czym polega zabieg lipolizy?

Ćwiczenia oraz zdrowe nawyki żywieniowe stanowią podstawę w odchudzaniu i jak wszyscy wiemy bez tych dwóch elementów nie ma co liczyć na optymalne efekty. Jednakże w przypadku kobiet czasami jest tak, że choćbyśmy siódme poty na siłowni wyciskały to z pewnych miejsc na ciele nasza tkanka tłuszczowa nie chce schodzić tak łatwo, jak u innych. Można temu jednak w prosty i nieinwazyjny sposób zaradzić.

Bezinwazyjny zabieg lipolizy 

lipoliza rybnikTłuszcz w ciele kobiety ma tendencję do odkładania się w miejscach w których niekoniecznie byśmy sobie tego życzyły. Wynika to z naszych biologicznych oraz genetycznych uwarunkowań dlatego właśnie często bywa tak, że pomimo ciężkich ćwiczeń przez długi okres czasu nasz brzuch, nasze boczki lub uda, albo ramiona wciąż nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chciały. Nie ma co się jednak załamywać ponieważ można bardzo łatwo temu zaradzić, a tą pomocą może okazać się lipoliza Rybnik posiada kliniki ze świetnymi opiniami, które wykonują właśnie między innymi i ten zabieg, więc warto się rozejrzeć i umówić właśnie tam. Czasami lipoliza jest mylona z liposukcją, lecz oprócz nazwy, która jest podobna, zabiegi bardzo się od siebie różnią. Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym oraz wymagającym od nas długiej rekonwalescencji w klinice z kolei zabieg lipolizy jest nieinwazyjny i znacznie mniej ryzykowany dla naszego zdrowia. Sam proces trwa maksymalnie do godziny i jest wykonywany na znieczuleniu miejscowym.

Zabieg polega na wstrzyknięciu przez lekarza w wybrane partie ciała w których chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej specjalnego roztworu zawierającego w swoim składzie sól żółciową oraz fosfatydylochinę. Obie substancje mają na celu zniszczenie komórek tłuszczowych. Są one wówczas transportowane do wątroby, która usuwa je z naszego organizmu. Jest to zatem zabieg pomagający pozbyć się tłuszczu w jak najbardziej naturalny sposób.