Na zawodach liczy się czas

Dźwięk gwizdka, adrenalina, rywalizacja i podium. To wszystko otacza nas kiedy jesteśmy na zawodach sportowych. Nie myślimy wtedy o niczym innym. W głowie mamy tylko jedno marzenie – zwycięstwo. Nie chodzi tylko o wygraną z innymi uczestnikami, ale również o wygraną z samym sobą.

Pomiar czasu na zawodach pływackich

pomiary czasu na zawodachTreningi pływackie w szkołach to dla niektórych uczniów koszmarne zajęcia, dla innych zaś niesamowity początek przygody z tą dyscypliną. Długie i męczące treningi są niejako kluczem do sukcesu i początkiem drogi do spełnienia marzeń każdego sportowca – zawodów pływackich. Kiedy już nadejdzie ten dzień, dzień zawodów wszyscy uczestnicy skupiają się tylko na tym wydarzeniu. Wszyscy czekają na gwizdek, który oznacza rozpoczęcie wyścigu na danym dystansie. Każdy daje z siebie wszystko aby zobaczyć swoje nazwisko na pierwszym miejscu. Aby wyniki były dostępne od razu po skończonym wyścigu, aby nie trzeba było czekać z niecierpliwością wymyślone specjalne pomiary czasu na zawodach. Chodzi bowiem o to, żeby wyniki od razu automatycznie przekazywane były do tablicy z wynikami. Pozwoli to przyspieszyć całe zawody, ponieważ nie trzeba będzie czekać na spisanie wszystkich wyników oraz z całą pewnością wyniki będą mieć dużo większą precyzję i nie trzeba się martwić o błędy w zapisie. Jest to więc sprawiedliwe rozwiązanie i dzięki takim pomiarom nie trzeba obawiać się fałszowania wyników, ponieważ automatycznie dostają się one na główną tablicę, więc nikt nie musi odręcznie ich spisywać.

XXI wiek, to czas nowych technologii i coraz częściej zastępuje się człowieka maszyną. Coraz więcej rzeczy robi się za pomocą elektroniki, co ma zarówno swoich krytycznych wyznawców, jak i zwolenników. Jednak kto ostatecznie wygra tą walkę – czas pokaże.