Nadruk na suficie napinanym

 

Nowoczesne materiały wykończeniowe dają ogromne możliwości aranżacyjne. Ich zaletą jest uniwersalność zastosowań niezależnie od funkcji pomieszczenia. Tradycyjne i powszechnie znane technologie oparte na rynkach mineralnych i kartongipsach powoli odchodzą nieco w cień. Dotyczy to między innymi sufitów gdzie coraz częściej klienci sięgają po dekoracyjne powłoki napinane.

Rodzaje sufitów napinanych

sufity z nadrukiemProducenci sufitów napinanych działają w całej Polsce i w znacznej większości są to bardzo profesjonalne firmy oferujące usługi najwyższej jakości. Przedsiębiorstwa te opierają swoją działalność na materiałach i przy wsparciu czołowych producentów powłok sufitowych, akcesoriów w postaci znakomitych stelaży i specjalistycznego oświetlenia. Powłoki do produkcji sufitów napinanych wykonywane są w postaci membran PVC, tkanin poliestrowych, a także tkanin satynowych. Produkowane są membrany niemal w dowolnych kolorach i o różnym przeznaczeniu. Jedne mają zwiększoną barierowość akustyczną, różnią się rozproszeniem światła lub produkowane są specjalnie do wykonywania sufitów z nadrukiem. Aby sufity napinane były konkurencyjne dla innych technologii muszą się one odznaczać bardzo dobrą trwałością. Membrany sufitowe wykonane z tworzyw sztucznych są odporne na działanie wody i wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Cechują się również bardzo dobrą rozciągliwością, odpornością na przebicia i rozdarcia. Producenci posiadają w ofercie bardzo szeroką gamę produktową i mogą sprostać wszystkim zamówieniom. Jednym z ciekawszych rozwiązań są sufity z nadrukiem. Można na nich umieścić dowolne zdjęcie lub motyw z zasobów producenta lub zlecić wzniesienie własnej fotografii.

Sufity napinane ze względu na bardzo dekoracyjny charakter świetnie nadają się do reprezentacyjnych wnętrz. Należy pamiętać, że pełnię możliwości dekoracyjnych sufity uzyskują w połączeniu z oświetleniem. Jest to rozwiązanie dla osób odważnych, nie bojących się nowości ale także dla tradycjonalistów gdyż wzory mogą przypominać tradycyjne pokrycia sufitowe. Wszystko zależy od inwencji i potrzeb.