Najlepsze odmiany truskawek do sprzedaży – jakie powinny być?

Kiedy chce się zacząć sprzedaż jakiegoś produktu, trzeba go znać. Jeśli mowa o truskawkach, istnieje wiele ich odmian. Nie każda jest równie dobra do sprzedaży. Jedne lepiej nadają się na przykład do mrożenia, inne dają więcej owoców i są bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Jakie zatem truskawki najlepiej sprzedawać?

Jakie są przykładowe smaczne odmiany truskawek?

sadzonki truskawkiOdmian truskawek jest naprawdę bardzo dużo. Czynnikami, które na pewno trzeba wziąć pod uwagę, wybierając tę najlepszą, są:

  • odporność na zmienne warunki pogodowe
  • jak dużo dane odmiany truskawek dają plonów
  • jaki jest sposób uprawy: pod osłoną czy na polu
  • wygląd odmiany
  • trwałość, która jest kluczowa podczas sprzedaży

Poza tym, oczywiście nie bez znaczenia jest smak. Wygląd robi pierwsze wrażenie i często te pięknie wyglądające truskawki szybciej się rozchodzą niż mniej estetyczne. Jednak to smak, jego intensywność, słodycz, powoduje, że ludzie wracają po te, a nie inne truskawki. Żeby podać przykład to sadzonka frigo jest warta rozważenia. Dają one bardzo dużo owoców, poza tym są one smaczne i dobrze się prezentują. Istnieje jednak dużo więcej odmian, wśród których można wybierać. Warto więc po prostu zorientować się na rynku i przeczytać trochę na temat różnych sadzonek.

Gdzie sprzedawać truskawki?

różne odmiany truskawkiTe owoce można sprzedawać, kiedy posiada się własny warzywniak, a także na osiedlowym rynku. Trzeba liczyć się jednak z tym, że w tym drugim przypadku konkurencja w sezonie będzie naprawdę duża. Nie można się z nią nie liczyć i trzeba dostosować do niej ceny. W przypadku własnego sklepu te ceny mogą nieco bardziej się różnić, aczkolwiek ludzie i tak mają zawsze porównanie. Nie zawsze można na tym polu konkurować. W każdym razie zawsze warto zadbać przede wszystkim o stosunek jakości do ceny. Jeżeli oferowane odmiany truskawek będą wyjątkowo smaczne, to ludzie będą nawet skłonni zapłacić nieco więcej niż u innych. Osiedlowy targ jest miejscem o tyle dobrym, że przewija się przez nie naprawdę wielu ludzi i często już we wczesnych godzinach popołudniowych można mieć wyprzedane wszystkie owoce. Ludzie uwielbiają truskawki, a kupują najchętniej te, które wyglądają dobrze. Na początku bowiem mogą ocenić tylko to. Dopiero, kiedy ich skosztują, wiedzą czy są równie smaczne jak wyglądają. O to też warto zadbać, bo wówczas ma się pewność, że wrócą za klika dni po kolejne.

Opakowania kartonowe i inne akcesoria

opakowania kartonoweKiedy myśli się o sprzedaży, trzeba zadbać o akcesoria. Na pewno przydadzą się kobiałki. Niektórzy bowiem w samym sezonie będą chcieli kupować dużą ilość. Takie opakowania kartonowe czy wykonane z innego materiału dość trwałego, aby nie ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci wydzielanej przez truskawki, będą więc doskonałym rozwiązaniem. Niektórzy wolą kupić mniejszą ilość, bo wiedzą, że nie dadzą rady zjeść za dużo. Wówczas najczęściej sprzedaje się w workach, aczkolwiek trzeba poinformować klientów, aby za długo nie przechowywali w ten sposób owoców, ponieważ szybciej zaczną się psuć. Najlepiej wyjąć je z worka natychmiast po przyjściu do domu. Poza truskawkami najczęściej sprzedaje się też inne owoce sezonowe, a więc przydatne mogą być na przykład pojemniki na maliny. Poza tym w zależności od tego czy sprzedaje się na targu czy we własnym sklepie, trzeba mieć dopasowaną przestrzeń wystawienniczą. Jeżeli jest to targ to potrzebna jest specyficzna lada czy chociaż solidny stół i namiot, który ochroni przed deszczem oraz zbyt mocno grzejącym słońcem, które szybko sprawi, że truskawki będą się psuły. Powinny być trzymane w cieniu. Jeśli zaś chodzi o własny lokal, to już dowolność, co do wyboru mebli jest większa. Ważne, aby pozwalały na dogodną prezentację asortymentu oraz, aby były dostatecznie wytrzymałe.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • Sadzonkitruskawek.pl – sklep online sprzedający truskawki odmiany polka
  • Pakowacz.eu – sklep internetowy oferujący opakowania kartonowe i koperty foliowe
  • Ppr.pl – portal internetowy poruszający zagadnienia związane z rolnictwem

Podsumowanie

Jednemu bardziej będą odpowiadały większe owoce, innemu mniejsze. W handlu jednak najważniejsza jest trwałość owoców, aby wytrzymały i były ładne do czasu aż zostaną sprzedane. Dla klienta z kolei liczy się też dobry smak. Tu jednak znaczenie mają również gusta. Niemniej jednak zazwyczaj lepiej sprzedają się te, które mają wyraźny charakter.

Leave a Comment