Najlepsze rękawice ochronne

Wyposażenie pracownicze różni się w zależności od stanowiska pracy, oraz warunków na nim panujących, aczkolwiek zdarza się czasem, iż pracownicy traktują odzież ochronną nieco pobieżnie. Najczęściej ma miejsce sytuacja w której na danym miejscu pracy używane jest nieprawidłowe, nieodpowiednie do warunków wyposażenie ochronne, nie zapewniające maksymalnej ochrony.

Rękawice do prac spawalniczych

rękawice spawalnicze jumboTaka sytuacja ma często miejsce wśród pracowników którzy wykonują prace spawarskie, a do nich używają rękawic nie przystosowanych do takich prac. Jest to oczywiście nie tylko zagrożenie dla pracownika, ale również bardzo zauważalna przyczyna dyskomfortu podczas pracy, toteż pracownikom spawalniczym rekomenduje się używanie znacznie bardziej dopasowanych rękawic ochronnych. Takimi są na przykład rękawice spawalnicze Jumbo, wykonane ze skóry wysokiej jakości, oraz materiałów termoizolacyjnych. Są one od początku zaprojektowane do pracy w warunkach wysokich temperatur, więc nie przewodzą ciepła w trakcie pracy, oraz doskonale chronią dłonie w trakcie spawania. W przeciwieństwie do większości ochronnych rękawic spawarskich, te rękawice nie są ani szczególnie ciężkie, ani też niewygodne, a wielu spawaczy wspomina iż można w nich wykonywać znacznie bardziej precyzyjne zadania niż w jakichkolwiek innych rękawicach roboczych, a przy tym nie mieć problemu z jakością ochrony dłoni.

Rękawice te, mimo przeznaczenia, są również przydatne na każdym stanowisku pracy na którym panuje wysoka temperatura. Mogą one więc być używane w najróżniejszych zakładach pracy z równie dobrymi efektami jak przy samym spawaniu. Dobre dopasowanie rozmiaru rękawic pomaga w zachowaniu najwyższej precyzji podczas pracy, podobnie jak stosowanie się do instrukcji ich zakładania.