Najlepsze wesela w hotelu poza miastem?

Organizacja wesela to duże wyzwanie dla narzeczonych. Stają oni przed wieloma wyborami, których dokonanie nie jest proste, bo to od nich w ostateczności będzie zależeć wygląd uroczystości i to czy będzie ona udana. Możliwości jest wiele. Rodzaj muzyki weselnej, miejsce uroczystości, menu, a nawet takie szczegóły jak wybór właściwego fotografa lub zaproszeń może się okazać nie lada wyzwaniem. Co zrobić żeby mieć wymarzona uroczystość i zaraz nie zginąć w gąszczu możliwości? Trzeba mieć pomysł, ogólną koncepcję, którą będziemy się kierować przy dokonywaniu wyborów.

Gdzie na wesele? – hotel za miastem, restauracja

restauracjaOd kilku lat w Polsce pojawił się trend, żeby przyjęcia weselne organizować poza ośrodkami miejskim. W pierwszej chwili pomysł ten może zdawać się nie trafiony. Przecież utrudnia to gościom życie: trzeba dojechać, można pobłądzić. Należy jednak pamiętać, że przyjęcia organizowane poza miastem, najczęściej odbywają się w hotelach. Wówczas państwo młodzi zazwyczaj zagwarantowują swoim gościom pokoje hotelowe lub informują ich o takiej możliwości, eliminując tym samym problemy związane z powrotem z uroczystości i koniecznością ponownego dojazdu na poprawiny. Jaki jest główny powód przenoszenia przyjęcia weselnego za miasto? Hotele znajdujące się poza ośrodkami miejskimi, zazwyczaj posiadają spore tereny zielone na których zwykle są porozstawiane stoliki, znajdują się tam oczka wodne, fontanny, altanki. Pozwala ta przy dobrej pogodzie na przeniesienie choć na chwilę uroczystości z sali na zewnątrz, a dodatkowo goście mają możliwość wyjścia na chwilę z zabawy i zaczerpnięcia świeżego powietrza w ciekawym otoczeniu. Dodatkowo, gdy opuszczamy zatłoczone miasto i wybieramy poza miejski hotel nie musimy się także martwic o nieproszonych gapiów, taki wybór to w dużej mierze wybór prywatności, o którą w mieście było by bardzo ciężko. Jeśli natomiast wybór młodych pada na jakąś restaurację, często jest to mniejsze przyjęcie weselne, ograniczające się do zjedzenia obiadu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. W Polsce tendencja do organizowania mniejszych przyjęć, bardziej kameralnych, powoli zyskuje coraz większa popularność, choć większości osób nadal ciężko odejść od mocno ugruntowanych w polskiej świadomości hucznych wesel.

Dobra zabawa – sala weselna

sala weselnaPrzy wyborze konkretnego miejsca ważne jest nie tylko jego umiejscowienie, ale także możliwości. Wybierając salę weselną na swoje przyjęcie uwzględnijmy ilość gości zaproszonych na przyjęcie, czy planujemy raczej wspólny obiad, czy huczne tańce do samego rana. Jeśli okaże się, że nasi goście są bardzo skorzy do zabawy, a sala choć piękna posiada bardzo mały parkiet taneczny, może się okazać, że zabawa nie będzie przedniej jakości. Dlatego wybierając konkretne miejsce miejmy na uwadze zarówno jego lokalizacje jak i możliwości przestrzenne. Dobrze dobrana sala to taka, na której goście mogą swobodnie porozmawiać przy stolikach, wypić z para młodą, ale także mieć możliwość potańczyć. W końcu bez tańców nie ma chyba żadnego wesela.

Oprawa wesela – DJ na wesele, fotograf ślubny i inne szczegóły

fotograf ślubnyPowszechnie wiadomo, że na weselu to właśnie lokal ma kluczowe znaczenie, jednak na ogólne wrażenie przekładają się także inne elementy. Zacznijmy może od tego najważniejszego jakim jest muzyka. To ona zagwarantuje nam oprawę uroczystości i zadecyduje o tym czy goście będą się bawić. Wybór jest bardzo trudny, bo nigdy nie wiemy na jakiego wykonawcę trafimy. Duże ryzyko jest zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na zespół. Nigdy nie ma pewności, co do jakości wykonywanych przez niego utworów, umiejętności zachęcenia gości do zabawy, ani tego, z jakim repertuarem będzie potrafił sobie poradzić. Coraz więcej narzeczonych wybiera w takiej sytuacji DJ-a. W dużej mierze dlatego, że muzyka przez niego puszczana jest pewna. Usłyszymy ją zawsze w takiej jakości jaką znamy, bez obaw o fałszowanie, do tego zagra wszystko, więc nie będziemy skazani całe wesele na słuchanie „Kaczuszek” i „Szła dzieweczka”, chyba, ze będziemy tego chcieli. Dodatkowym atutem wynajmu DJ-a na wesele jest jego honorarium, które w porównaniu z ceną najmu zespołu jest blisko trzykrotnie niższe, a dla przyszłych małżonków, którzy ponoszą i tak duże koszta związane z organizacją uroczystości weselnej, fakt ten nie pozostaje bez znaczenia. Oczywiście, kiedy wybrana zostaje oprawa muzyczna i sala zostaje jeszcze masa innych decyzji. Trzeba wybrać:

  • menu na przyjęcie,
  • dekoracje sali,
  • zaproszenia,
  • fotografa ślubnego.

Zwłaszcza to ostatnie przysparza narzeczonym wielu trudności. Chcą oni mieć niezapominanie pamiątki z tego wyjątkowego dnia, a znalezienie fotografa, który spełni ich oczekiwania zazwyczaj trochę trwa, a i tak nigdy nie ma gwarancji, że wyjdzie tak jak by sobie tego życzyli.


Więcej informacji:


Podsumowując temat:

Zorganizowane udanego wesela nie jest ani łatwe, ani tanie. Dlatego tak wielu narzeczonym spędza ono sen z powiek. Jeśli nie mamy na nie pomysłu, wybierzmy rozwiązanie, które sprawdziło się u wielu par, które już przez to przeszły. Wybierzmy jakiś hotel za miastem, lub restaurację, jeśli chcemy mieć mniejsze wesele, ograniczające się tylko do wspólnego posiłku, gdzie wraz z gośćmi będziemy mogli wyjść na zewnątrz, porozmawiać bez spojrzeń wścibskich przechodniów i cieszyć się chwilą.

Leave a Comment