Najlepszy materac dziecięcy

Każdy rodzic chce wszystkiego co najlepsze dla swoich dzieci, szczególnie w zakresie zdrowia. Już od pierwszych chwil życia należy zadbać o materac na jakim śpi nasza pociecha, ponieważ ma to bardzo duże znacznie dla jej kręgosłupa.

Z czego są zrobione materace dla dzieci?

Materac dziecięcyO materacu dla dziecka należy pomyśleć już na etapie kompletowania wyprawki. Noworodki i niemowlęta powinny mieć twarde podłoże do spania, gdyż wymaga tego ich ciągle rozwijający się kręgosłup. W przypadku starszych dzieci, należy unikać dawania dziecku materaca po starszym rodzeństwie, ponieważ może on być wygnieciony lub zdeformowany, co może się przyczynić do wad postawy malucha. Ponadto, wiele dzieci ma przeróżne alergie, które także determinują wybór produktów dla nich. Materac dziecięcy powinien być dostosowany do wieku dziecka i zawsze lepiej żeby był twardy niż miękki, ponieważ tylko taki zapewni odpowiednie podparcie. Na rynku znajdziemy materace piankowe, które obecnie są jednymi z lepszych modeli, ponieważ są elastyczne, zapewniają równomierne podparcie na całej długości i przede wszystkim są hipoalergiczne. Doskonale się nadają dla dzieci, szczególnie, że dostaniemy je o kilku wysokościach i rozmiarach pasujących do każdego łóżeczka. Poza piankowymi materacami dostaniemy też sprężynowe, kokosowe, lateksowe, czy modele mieszane. Dla dzieci powinno się wybierać twarde i średnio miękkie, które mają zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. To powoduje, że wewnątrz nie gromadzą się niebezpieczne bakterie.

Materac służy dziecku przeważnie przez kilka lat, dopóki z niego nie wyrośnie. Żeby go zabezpieczyć przez zabrudzeniem i przemoczeniem, można na niego nakładać materac wierzchni lub zakładać specjalną osłonę z gumką, które łatwo wyczyścić czy wyprać.