Najniebezpieczniejszy owad w lesie

Leśne spacery są doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Można się w ten sposób zrelaksować poprzez kontakt z naturą. Trzeba jednak uważać, aby nie natknąć się na bardzo niebezpiecznego osobnika, który stanowi dla nas zagrożenie. I nie mówię tutaj o żadnym groźnym zwierzęciu.

W przypadku ukąszenia zaleca się zbadać kleszcze

zalecane badanie kleszczaJednym z najbardziej niebezpiecznych osobników w lesie nie jest, wbrew pozorom wilk, ani dzik. Jak pokazują statystyki, najbardziej powinniśmy obawiać się kleszczy. Te małe owady czatują w koronach drzew i wysokich trawach, wyczekując na odpowiedni moment, aby nas zaatakować. Gdy tylko znajdziemy się w ich pobliżu, skaczą na nas i wypijają naszą krew. To jest właśnie ich sposób odżywiania się. Samo wypicie krwi, nie sprawi, że będzie nam groziło jakiekolwiek niebezpieczeństwo i zagrożenie życia. Niestety przy tej czynności kleszcze mogą nas zarazić naprawdę groźnymi chorobami, które bardzo trudno jest leczyć. W przypadku ugryzienia powinniśmy od razu udać się do lekarza, gdyż to on musi zdecydować czy należy wykonać zalecane badanie kleszcza pod kątem przenoszonych przez niego chorób. Taka informacja jest niezwykle ważna, ze względu na konieczność doboru sposobu leczenia, w zależności od wirusów, które dostają się do naszego organizmu wraz ze śliną tego owada. Przed kleszczami ciężko jest się bronić, ponieważ są one naprawdę malutkie i wyskakują na nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Wilki, dziki i inne duże stworzenia leśne, wbrew pozorom, nie stanowią dla nas zagrożenia, ponieważ się nas boją. Szansa na ich spotkanie jest niewielka. Natomiast ten mały owad, jakim jest kleszcz, nie przepuści żadnej okazji, aby nas zaatakować, gdyż taki jest jego sposób życia. Człowiek dla niego nie jest straszny.