Naklejki do kuchni i inne sposoby na wykończenie tego pomieszczenia

W wielu domach to właśnie kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem. Spędzamy tam wiele wolnego czasu, często na wspólnym gotowaniu i spożywaniu posiłków. Dla wielu z nas to w kuchni jest nam najprzyjemniej i tak najlepiej nam się rozmawia. Jednak o to, żeby kuchnia posiadała ten specyficzny charakter, musimy odpowiednio zadbać.

Naklejki do kuchni jako dobra forma dekoracji

naklejki na ścianęPierwsze co przychodzi nam na myśl, kiedy pomyślimy o kuchni to z całą pewnością jedzenie. Oczywiście jest to słuszne skojarzenie, tam właśnie przyrządzamy wszystkie nasze posiłki i często spożywamy je w niej, przy wspólnym stole. Już sam zapach ziół i przypraw sprawia, ze kuchnia jest naszym ulubionym miejscem. Jednak zadbać należy o odpowiednie jej wyposażenie, aby funkcjonowanie było łatwe i przyjemne. Z całą pewnością niezbędna będzie kuchenka z piekarnikiem. To na niej będziemy przygotowywać smaczne obiady i kolacje dla naszej rodziny. Spożywanie wspólnych posiłków jest bez wątpienia czynnikiem, który spaja więzi w rodzinie. W tym celu niezbędny będzie duży stół z krzesłami. Umożliwi on postawienie wszystkich przygotowanych potraw i pozwoli zjeść wspólny posiłek nawet dużej rodzinie. Do niezbędnego wyposażenia każdej kuchni należy również lodówka. Jednak jeśli przystępujemy do dekorowania kuchni, bo wyposażenie mamy już całe zaplanowane, wtedy może pojawić się pewnego rodzaju problem. O ile wybranie odpowiedniego pokrycia na podłogę jest oczywiste, o tyle ze ścianami nie jest już tak lekko. Na podłogę w kuchni najlepiej użyć płytek, albo paneli podłogowych. Umożliwią one szybką czyszczenie podłogi w razie, gdyby się pobrudziła jedzeniem. Jeśli chodzi o wybór materiału na ścianę, to zależy nam również na tym, żeby był funkcjonalny. Estetykę pozostawiamy na drugim miejscu. Wracając do udekorowania naszej kuchni z całą pewnością dobrym wyborem okażą się naklejki do kuchni. Stosujemy je w wybranym przez nas miejscu na ścianie. Dzięki odpowiednio dobranej naklejce możemy uzyskać naprawdę ciekawy efekt oraz możemy wyrazić za jej pośrednictwem charakter pomieszczenia. Tak samo pomocne mogą być również szablony malarskie. Ich wzory również możemy dobrać w sposób zapewniający dopełnienie wystroju wnętrza.

Rolety – dodatkowy element wystroju

rolety okienne w kuchniNawet w kuchni ważne będą wybrane przez nas dodatki. Oczywiście również to jaki obrus wybierzemy na nasz stół będzie miało decydujące znaczenie. Trzeba wybrać odpowiedni rodzaj tkaniny, a przy tym wzór pasujący do reszty pomieszczenia i do jego specyfiki. Może nie wydawać się to aż takie ważne, jednak dużo o naszej kuchni i o nas samych powiedzą również wybrane przez nas rolety. Należy nadmienić oczywiście, że nie tylko rolety możemy wybrać na nasze okna. Do wybory mamy również:

  • żaluzje
  • rolety zewnętrzne
  • plisy
  • zasłony

Do kuchni jednak zastosowanie materiałowych zasłon mogłoby okazać się pomysłem nie trafionym. Warto zatem skupić się na zaletach jakie dają rolety i żaluzje. Jeśli chodzi o estetykę, nie odbiegają od siebie za wiele. Jest już dzisiaj tak wiele wzorów i metod wykonania zarówno żaluzji jak i rolet, że każdy zdecydowanie znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Patrząc jednak ze strony czyszczenia, łatwiejsze w utrzymaniu okażą się rolety. Zastosowane rolety zewnętrzne zagwarantują nam dodatkową wygodę.

Siatka perforowana i kuchenna wentylacja

siatka perforowana z blachyKuchnia powinna być również pomieszczeniem dodatkowo zabezpieczonym, głównie ze względu na obecne w niej różne sprzęty elektryczne i gazowe. W celu dobrego przepływu powietrza powinniśmy pamiętać o znaczeniu otworów wentylacyjnych i systemu wentylacji całego domu. Ważnym elementem każdej wentylacji są kratki wentylacyjne, je również należy odpowiednio zabezpieczyć. Dobra w tym celu okaże się siatka nierdzewna perforowana. Doskonale przepuści powietrze, a przy tym jest materiałem trwałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych.


Inne strony związane z poruszanym tematem:

  • Deco-wall.pl – sklep internetowy oferujący szablony malarskie
  • Roletyszczecin.pl – strona internetowa firmy sprzedającej rolety zewnętrzne w Szczecinie
  • Perforacja-invest.pl – witryna internetowa firmy oferującej siatki krępowane
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz

Podsumowanie tematu

Kuchenne ściany narażone są na ciągłe zachlapania i na plamy. Dlatego zdecydowanie powinniśmy wybrać materiał zmywalny i odporny na ścieranie. Może to być tapeta winylowa, albo farba lateksowa. Obydwa te materiały dają się z łatwością czyścić.

Leave a Comment