Nawozy azotowe do roślin

Nawozy azotowe odgrywają dużą rolę w rozwoju roślin. Bardzo często w glebie oraz w deszczu nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych, które zapewniłyby obfite plony. W związku z tym należy rośliny wspomagać właśnie za pomocą nawozów azotowych. Dzięki nim bowiem rośliny mogą lepiej rosnąć.

Nawozy proponowane przez producenta

producent nawozów azotowychBardzo ważne jest jednak, aby taki nawóz charakteryzował się wysoką jakością, to znaczy że powinien zawierać odpowiednie proporcje składników. Dobry producent nawozów azotowych zapewnia specjalistyczne środki na przykład do kukurydzy, ziemniaków, do zboża, jak i wiele innych. Przykładem może być nawóz azotowy do stosowania dolistnego, który wśród swoich składników posiada jedynie stabilny azot oraz siarkę występującą w formie tiolowej. Taki nawóz dogłębnie penetruję roślinę do ostatniego listka, dzięki czemu jest bardzo dobrze wchłaniany, ale równocześnie nie ma możliwości, aby znalazło się go w roślinie za dużo. Stosowanie nawozów powinno być rozsądne, oprócz tych azotowych mamy bowiem jeszcze inne propozycja, na przykład nawozy wapniowe. Różne rodzaje nawozów mogą się wzajemnie wykluczać, co w efekcie sprawi, że roślina nie będzie przyswajać żadnych substancji odżywczych. Dlatego właśnie nawożenie roślin powinno być przemyślane, jeżeli zależy nam na obfitych, ale i zdrowych plonach. Niejeden renomowany producent nawozów oferuje szeroki wybór środków i to dostępnych w atrakcyjnych cenach.

Z pewnością wśród ofert znajdziemy produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, zarówno pod względem właściwości, jak i ceny. Czasami opłaca się kupić nawóz na zapas, gdyż wówczas cena może być nieco niższa, a my w przyszłym roku unikniemy znowu wizyt w sklepach i zastanawiania się nad doborem nawozu do kukurydzy czy akurat do ziemniaków.