Niezbędne oprogramowanie i meble do sklepu spożywczego

Meble metalowe są jednymi z bardziej uniwersalnych i stosowanych w sklepach niemal wszystkich branż. W zabudowie sklepowej stosujemy trzy typy regałów:

  • regał wolnostojący typu gondola, ustawiany jest w środkowej części sklepu, posiada półki z dwóch stron,
  • regał narożny zewnętrzny lub wewnętrzny,
  • regał przyścienny, najczęściej wykorzystywany.

Organizacja przestrzeni sklepu – meble metalowe i regały

sklepGdy już zaplanujemy ilość potrzebnych regałów i mebli metalowych musimy podjąć decyzję jak je najbardziej optymalnie rozmieścić. Istnieją opracowane schematy rozstawu mebli i regałów, tak aby jak najlepiej spełniały swoją rolę. Ma na celu jak najbardziej praktyczne podejście do klienta. Powierzchnia poszczególnych działów w sklepie powinna być dostosowana do specyfiki klienta.

Rozmieszczenie regałów sklepowych

regały sklepoweMeble metalowe, każdy z trzech ich rodzajów, powinny być ustawione tak, aby dostęp do nich był swobodny i przejście pomiędzy nimi wygodne. Oczywiście rozmieszczenie towaru na półkach powinno być ułożone tak, aby klient poszukujący produktów codziennego użytku obejrzał przy okazji jak największą ilość towarów. Regały sklepowe posiadają raczej klasyczną formę. Zazwyczaj będą to proste konstrukcje złożone z metalowej ramy, do których przymocowane są półki. Meble metalowe wyglądają dość podobnie, jednak musza być dostosowane do asortymentu jaki na nich leży, inaczej bowiem wyglądać będą regały na nabiał a inaczej na pieczywo, a jeszcze inaczej te na warzywa. Aranżując wnętrze sklepu musimy mieć na uwadze jego powierzchnię i dostępny w nim asortyment, wygodny dostęp do regałów oraz swobodę poruszania się po obiekcie.

Zakup odpowiedniego oprogramowania sklepu spożywczego.

oprogramowanieGdy sklep został zaaranżowany czas pomyśleć o handlu. Zastanawiając się na czym polega sukces sklepu czy sieci sklepów, wiele osób odpowie, że są to przystępne ceny, inni zwrócą uwagę na lokalizacje czy jakoś towarów. Wszystko to prawda, jednak niewiele osób zadaje sobie sprawę jak duże znaczenie ma odpowiedni dobór programu do obsługi sklepu. Jakość obsługi klienta ma także ogromne znaczenie. I tu nie wystarczy tylko sympatyczny sprzedawca. Jeśli będzie nawet najbardziej przyjazny klientowi bez dobrych narzędzi w postaci dobrego programu do obsługi sklepu, może zniechęcić klienta na przykład zbyt opieszałą obsługą.

Jak dobrać program by poprawić jakość obsługi klienta

oprogramowanie dla firmUmiejętnie wybrany program do obsługi sklepu pozwala wyposażyć stanowisko pracy sprzedawcy w efektywny system sprzedaży. Zainstalowane oprogramowanie sklepu spożywczego poprzez aplikacje współpracuje z urządzeniami usprawniającymi pracę kasjera. Urządzenia te to oczywiście:

  • kasa fiskalna
  • drukarka fiskalna
  • czytników kodów kreskowych
  • waga elektroniczna
  • terminal kart płatniczych.

Pracą tych urządzeń steruje specjalny program do obsługi sklepu. Dzięki umiejętnie zastosowanemu oprogramowaniu dla sklepów spożywczych dopasowanemu do potrzeb konkretnej placówki można usprawnić jej pracę. Dobrej jakości program do obsługi sklepu współpracuje z urządzeniami różnych marek. Skuteczny program połączy w jeden system wszystkie potrzebne w sklepie urządzenia. Istnieje wymiana oprogramowania sklepu spożywczego na inne bez konieczności wymiany urządzeń, którymi steruje, to ogromna oszczędność.


 

Źródło:


 

Kontrola sklepu poprzez integrację programu do obsługi sklepu

kasa fiskalnaDostępne na rynku programy pozwalają na pełna integrację aplikacji z różnymi programami z tej samej linii. Współpracują jednocześnie z programami księgowymi czy też kadrowo – płacowym. Jednocześnie program śledzi towar już od jego znalezienia się w magazynie, poprzez sprzedaż i rozliczenie w księgowości. Oczywiście oprogramowanie dla sklepu spożywczego ma możliwość kontroli pracy kasjera, jaki realizuje obrót, czy generuje pomyłki. Od strony obsługi program daje możliwość tylko dostępu do danych koniecznych do jej przeprowadzenia. Kasjer skupia się wyłącznie na sprzedaży. Programy stosujemy adekwatnie do rodzaju sklepu oraz jego powierzchni wiążącej się z ilością dostępnych towarów. Najprostszy program do obsługi sklepu oczywiście stosujemy w małym osiedlowym sklepiki spełni on tam wystarczająco swoje funkcje. Te bardzie skomplikowane programy z większą ilością aplikacji i urządzeń, którymi sterują instalujemy w mini- marketach czy super -marketach.

 

 

Oprogramowanie do marketów

kasa fiskalnaNajbardziej skomplikowane oprogramowanie dla sklepu spożywczego zastosujemy gdy ma ono obsługiwać ich większą sieć. Wtedy aplikacji będzie więcej i potrzebny jest program pełniący rolę centrali, sprawujący nadzór nad działaniem każdego sklepu, prowadzi kontrole, zarządza cenami i uzupełnia asortyment. W handlu każde ogniwo musi współgrać od regałów, programu do obsługi sklepu po sprzedawcę, który jest łącznikiem między tymi elementami.

Leave a Comment