Nowa maszyna do mycia

Branża urządzeń do profesjonalnego sprzątania bardzo szybko się rozwija i dostosowuje swoje produkty do wymagań klientów. Dostępne dziś na rynku maszyny już nie tylko myją podłogę, ale także mogą ją zamiatać czy nabłyszczać.

Ile kosztują maszyny do mycia podłóg?

niezawodna maszyna do mycia podłogi w sklepieChoć podłoga w domu, firmie czy magazynie może wyglądać tak samo i być wykonana z identycznych materiałów, to jednak sposób jej czyszczenia będzie odmienny. Przede wszystkim wynika to z uwagi na wielkość powierzchni. Przy małych powierzchniach, często wystarcza klasyczny lub przemysłowy odkurzacz i mop. Jednak już w wielkopowierzchniowych obiektach trzeba zastosować bardziej nowoczesne i też zautomatyzowane rozwiązania. Niezawodna maszyna do mycia podłogi w sklepie będzie idealna na powierzchni mierzącej ponad sto metrów. Przy wyborze takiego sprzętu trzeba uwzględnić model powierzchni, czyli czy są to wąskie korytarze czy też niczym nieograniczona podłoga. Jest to istotne, gdyż w sprzedaży znajdziemy różne modele maszyn, które różnią się nie tylko parametrami technicznymi, ale także wielkością. Ponadto mogą one być kierowane przez operatora siedzącego na nich lub też pchającego maszynę. Co do zasilania, to przeważnie są stosowane modele elektryczne, które mają wbudowane akumulatory. Do czyszczenia używają  specjalnych szczotek o odpowiednio wyprofilowanym włosiu, które dokładnie czyści nie tylko płytki, ale także linoleum, panel czy nawet przestrzenie między płytkami. Użytkowanie maszyny do czyszczenia podłóg znacznie oszczędza czas.

W sklepach o wielkiej powierzchni, liczy się sprawne i szybkie wykonywania zadań, dlatego też idealnie się sprawdzają maszyny do mycia podłóg. Skracają one czas sprzątania z kilku godzin do nawet kilkudziesięciu minut. Ich ceny zaczynają się już od około 20 tyś złotych.