Nowoczesne bistro w minimalistycznym wydaniu

Bistra są niezwykle popularne w Polsce, wszystko dlatego, że żyjący w szybki sposób Polacy doceniają lokale, które są połączeniem restauracji z kawiarnią i barem, a co za tym idzie mogą tam szybko, smacznie i stosunkowo tanio zjeść czy wypić kawę w trakcie przerwy w pracy czy wracając do domu. Nowoczesne bistra to jednak już coś innego niż te pierwsze, które się pojawiły. W zasadzie różnica nie jest aż tak duża, jednak zdecydowanie wpływa na funkcjonalność takich punktów.

Nowoczesne bistro – szybka obsługa – drukarka fiskalna, terminal Posnet

kasy fiskalne posnetBistra to małe punkty gastronomiczne, których główną zaletą jest to, że są one połączeniem barów, kawiarni i restauracji, czyli można w nich zarówno zjeść jak i coś wypić, a co za tym idzie są one bardzo praktyczne. Główną zaletą takich punktów, zwłaszcza jeśli chodzi o spożywanie tam posiłków jest jednak szybkość obsługi. Dania w takich miejscach cechują się zwykle prostotą, a co za tym idzie także i szybkością ich przygotowania, dzięki czemu w takich miejscach mogą stołować się osoby, które nie mają zbyt wiele czasu jednak chcą zjeść prosty, smaczny i co najważniejsze ciepły posiłek. Na szybkość obsługi przekłada się oczywiście także sprzęt stosowany w takich punkach. Punkty bistro zwykle są wyposażone w drukarki czy kasy fiskalne, które pozwalają na szybkie drukowanie paragonów. Ponadto w miejscach takich na standardzie jest także możliwość płacenia karta płatniczą, dzięki czemu wszystkie transakcje przebiegają bardzo sprawnie, jest to szczególnie istotne zwłaszcza gdy osoba wchodząca do bistro przychodzi dajmy na to po kawę, biegnąc na autobus i ma bardzo niewiele czasu. To właśnie szybkość obsługi jest główna zaletą takich punktów i głównym powodem ich popularności w Polsce.

Praktyczne i dobrze wyglądające bistro – lustra dekoracyjne i hokery

hokeryNowoczesne bistra cechujące się sprawnością obsługi klienta są również urządzone w charakterystyczny sposób, który ułatwia sprawne funkcjonowanie. W takich szybkich punktach gastronomicznych najlepiej sprawdza się styl minimalistyczny, czyli bardzo proste i praktyczne stoliki i krzesełka oraz blaty wolnostojące, przy których nawet nie ma krzeseł lub blaty z ustawionymi przy nich hokerach. Taka różnorodność pozwala znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce, jeśli się bardzo spieszysz – masz blat, pijąc szybką kawę siadasz przy blacie, a przychodząc ze znajomymi masz możliwość usiąść przy stoliczku. Praktyczność takiego wnętrza jest właśnie główną zaletą punktów bistro, należy jednak pamiętać, że to co jest najważniejsze w takich miejscach to przestrzeń. Lokale urządzone w minimalistycznym stylu muszą być urządzone funkcjonalnie, ale przy tym także muszą być przestrzenne na tyle, by możliwe było swobodne poruszanie się po lokalu. Minimalistyczne lokale bistro cechują się także małą ilością dodatków, a jeśli się one pojawiają to zwykle pełnią jakąś funkcje, niekonwencjonalne lustro naścienne czy ozdobne pudełka, tak by nadawały one wnętrzu charakteru i stanowiły jego ozdobę jednak jednocześnie pełniły jakąś konkretną funkcje. Ewentualnie stricte dekoracyjne mogą być minimalistyczne firany czy zasłonki, jednak bardzo rzadko je się spotyka w tego rodzaju lokalach, Unika się także w nich wszelkiego rodzaju:

  • obrusów
  • serwet
  • serwetek

a także i innych elementów typowych dla restauracji, ale sprawiających, że funkcjonowanie lokalu może zostać zakłócone. Jako element dekoracyjny w minimalistycznych punktach bistro zwykle wykorzystuje się same ściany, malując je w całości albo ich część na żywy, intensywny kolor lub nanosząc na nie ciekawą grafikę.


Więcej inspiracji:


Reasumując:

lustra dekoracyjneMinimalistyczne punkty bistro są w Polsce bardzo popularne. Szybka obsługa i ceny w tego typu lokalach są właśnie tym co sprawia, że tego typu miejsca bardzo dobrze funkcjonują. Dodatkowo trudno zaprzeczyć temu, że tego typu punkty bardzo dobrze sprawdzają się w polskich realiach, gdzie ludzie są zwykle zapracowani i brakuje im czasu.

Leave a Comment