Nowoczesne urządzenie do dezynfekcji

To co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto dokonywać świadomych wyborów. Jednak nie zawsze kupując produkty w warzywniaku, czy polecanym ekologicznym sklepie, mamy gwarancję, że są bezpieczne bez szkodliwych związków.

Gdzie kupić generator ozonu?

zaawansowane urządzenie do ozonowania żywnościSzkodliwe substancje i związki są o tyle niebezpieczne, że ich nie widać gołym okiem, a jedynie badania mogą potwierdzić ich obecność. O ile ze skórki owoców można się pozbyć bakterii czy wosków domowymi metodami, to już z ich wnętrzem nic nie zrobimy. Tu może pomóc jedynie zaawansowane urządzenie do ozonowania żywności, które kupimy w większości sklepów ze sprzętem dla gospodarstwa domowego. Jest to niewielki generator ozonu, który posiada wewnątrz specjalny pojemnik, do którego się wkłada żywność. W sprzedaży można znaleźć jeszcze modele do ozonowania powietrza lub klimatyzacji samochodowej. Jeżeli dany model jest wyposażony w rurkę silikonową i specjalny dyfuzor w kształcie kulki, to również możliwe jest odkażanie wody pitnej. Z roku na rok przybywa ludzi, którzy regularnie korzystają z ozonatora w celu odkażania żywności, ponieważ to skuteczna metoda na usunięcie z wnętrza i z powierzchni groźnych bakterii i wirusów. Wystarczy do pojemnika włożyć owoce, warzywa, jajka, mięso czy surowe ryby i zalać wodą do wymaganego poziomu. Włączając generator ozonu trzeba nastawić czas, po którym urządzenie się wyłączy. Kiedy to nastąpi, produkty można wyjąć, osuszyć i przechowywać w lodówce lub w temperaturze pokojowej nawet o kilkanascie dni dłużej.

Samodzielne ozonowanie żywności jest bardzo proste i bezpieczne, zatem każdy, kto chce mieć zdrowa i bezpieczną żywność, powinien zainwestować w zakup generatora ozonu. Jego ceny są zróżnicowane w zależności od producenta i modelu, a najtańsze zaczynają się już od kilkuset złotych.