Nowy plac zabaw na osiedlu

Zabawa na świeżym powietrzu jest niezwykle ważna dla dzieci. Kontakt z dziećmi z sąsiedztwa oraz urządzeniami na placu zabaw sprawiają, że u dzieci szybciej rozwija się koordynacja ruchowa. Dlatego sprawdź jakie wyposażenie ucieszy najmłodszych z twojego osiedla.

Na placu zabaw

place zabaw dla dzieciKompletując wyposażenie osiedlowego placu zabaw dla dzieci konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie terenu, aby nie wbiegały na niego psy. Jak wiadomo wiąże się to z zabrudzeniem piasku i innych elementów. Gdy teren będzie odpowiednio ogrodzony można dopiero pomyśleć o ciekawych elementach na których będą szalały okoliczne maluchy. Oczywiście nie może zabraknąć klasycznych zabawek jak piaskownica, huśtawka czy zjeżdżalnia, bo bez nich place zabaw dla dzieci będą zwyczajnie nudne. Jednak nikt nie powiedział, że piaskownica musi być kwadratem, bo w pojemniki na piasek o nieregularnych kształtach wyglądają znacznie ciekawiej. Kolejnym elementem innowacyjnym w stosunku  do placów zabaw jakie pamiętamy z dzieciństwa są zjeżdżalnie, które zaczynają się w domkach i łączą ze sobą kilka różnych zabawek jak na przykład właśnie domek z okienkami, kolorową sieć do wspinaczki, drabinki, czy mają ściankę wspinaczkową zamiast schodków. Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że pozwala urozmaicić place zabaw o małej powierzchni. Nie można też zapomnieć o nowoczesnych urządzeniach jak miniaturowy park linowy czy następcy dobrze znanych karuzelek jakimi są zajmujące niewielkie powierzchnie dyski do balansowania.

Kompletując wyposażenie placu zabaw dla dzieci trzeba mieć na uwadze dostępną powierzchnię do zagospodarowania, bo poszczególnych urządzeń nie można stawiać zbyt blisko siebie. Bezpieczeństwo maluchów beztrosko biegających po placu zabaw jest przecież najważniejsze.