Nowy sposób malowania pojazdów

 

Lakierowanie pojazdu nie należy do najłatwiejszych zadań, nawet dla zawodowego lakiernika. Odpowiednie rozrobienie farby i uzyskanie konkretnego koloru zajmuje wiele czasu. Dlatego usługi lakiernicze z roku na roku są bardziej cenione.

Malowanie lakierem w sprayu

lakier samochodowy w sprayuMało kto może sobie pozwolić na profesjonalne odświeżenie lakieru bądź usunięcie zarysowań powstałych w trakcie szkody. A przynajmniej tak było do tej pory. Na rynek weszły farby w sprayu, przeznaczone do użytku zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Lakier samochodowy w sprayu daje nowe możliwości, a co najważniejsze jest na każdą kieszeń. Tego typu malowanie nie wymaga już poświęcenia tak dużo czasu, jak malowanie natryskowe, jednak nałożenie odpowiedniej warstwy na element wymaga precyzji. Stosowanie farby w sprayu może nie spełnić oczekiwań każdego klienta, ponieważ metaliczne kolory nie zawsze wpasują się w aktualny kolor samochodu. Podejmując się samodzielnego lakierowania, warto zaczerpnąć porady specjalistów dotyczącej odpowiednich warunków, w jakich cały zabieg powinien się odbywać. Malowanie sprayem pozwoli hobbystom na zdobywanie nowego doświadczenia w malowaniu znacznie mniejszym kosztem. Lakiery w sprayu są także wykorzystywane w warsztatach, ale tylko przy malowaniu elementów lakierem akrylowym. Podczas gdy pojazd pomalowany jest innym typem lakieru, nie da się uzyskać oczekiwanego efektu sprayem bez modyfikacji kolorystycznej. Lakier w sprayu ma wiele plusów dla użytkowników rozpoczynających przygodę z malowaniem, jednak lakiernie powinny pozostać przy tradycyjnym sposobie malowania.

Chcąc zakupić farbę w sprayu, należy poprosić o pomoc sprzedawcę, który dobierze odpowiedni odcień do malowanego elementu. Istnieją też miejsca, gdzie po podaniu kodu lakieru można otrzymać zmodyfikowaną farbę na zamówienie, również w sprayu.