O nowych metodach kursów BHP

Pracuję w sklepie ze sprzętem przeciwpożarowym od trzech lat. Naszymi klientami jest bardzo dużo różnych firm, których służby BHP zgłaszają się do nas po wszelkie zabezpieczenia. Dużo się nasłuchałem o sposobach prowadzenia szkoleń i chciałbym się podzielić metodami, które są najpopularniejsze.

Jak prowadzi się kurs z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy?

kursy bhp łódźObecnie na rynku szkoleń dominują wszelkie metody szkoleń z zakresu BHP, które zawierają nowoczesne metody multimedialne. Są one szczególnie popularne wśród usługodawców, których powierzchnia miejsca pracy opiera się na przestrzeniach biurowych. Żeby odciążyć pracowników od bezpośrednich szkoleń, często oferuje się im możliwość przeszkolenia przez internet. Zarówno kursy BHP Łódź, Włocławek, czy Konin posiadają ośrodki, które korzystają z tej metody. Zwłaszcza, że wszystkie materiały są zawarte w przekazie elektronicznym, dlatego pracownicy mają do nich nieograniczony dostęp. W razie potrzeby mogą zawsze aktualizować poziom swojej wiedzy. Kolejną metoda kursową jest wykorzystywanie caste study. Takie studium przypadku zawiera w sobie przede wszystkim zajęcia praktyczne i odgrywanie konkretnych sytuacji. Pomaga to zniwelować stres, który zawsze pojawia się w razie wystąpienia zdarzenia niepożądanego w miejscu pracy. Wiele firm oferuje w ten sposób szkolenia z zakresu działań przeciwpożarowych, wykorzystując do tego celu sprzęt ze sklepu w którym pracuje. I chociaż obsługa gaśnicy nie wydaje się czymś skomplikowanym, to zawsze lepiej przećwiczyć to w warunkach laboratoryjnych.

Zwłaszcza, że nie brakuje przestrzeni, gdzie można przeprowadzić takie ćwiczenia. Uważam, że omówione wcześniej metody prowadzenia kursów BHP są istotne dla każdego przedsiębiorcy, który stawia na innowacyjne rozwiązania. Zapewniają one realną szansę na odpowiednią reakcję w razie wystąpienia niepożądanej sytuacji.