Obozy językowe lepszym rozwiązaniem niż zwykły wyjazd do hotelu

W trakcie wakacji lub na chwilę przed nimi zawsze pojawia się dylemat na jakiego rodzaju wyjazd się zdecydować. Czy zostać w Polsce, czy wyjechać gdzieś za granicę? Zazwyczaj celem podróży są greckie lub tunezyjskie hotele. Obecnie jednak coraz większą popularność wśród polskich studentów, a nawet i uczniów zdobywają obozy językowe. Które wybór jest lepszą opcją na spędzenie wakacji?

Wakacje za granicą – hotel i jego zalety

hotel gorzówWyjazd na zagraniczne wakacje jest marzeniem wielu osób, często bardzo długo na niego oszczędzają, tyczy się to zwłaszcza młodszych osób, które na przykład po ciężkim roku akademickim, chcą odpocząć w ciekawej i niebagatelnej scenerii. Celem ich podróży zwykle są znane hotele, które są niejako gwarantem udanego wyjazdu. W ich ofercie zwykle jest coś więcej niż tylko nocleg. Posiadają one zwykle przyhotelową restaurację, serwującą specjały miejscowej kuchni oraz popularne dania kuchni światowej. Dodatkowo zwykle na terenie obiektu znajdują się basen, czasami spa. Wszystko to ma zapewnić najwyższy standard osobom zameldowanym w hotelu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących biernie spędzić czas, wylegując się na przy basenowym leżaku. Tego typu wygody sprawiają, że dużej części gości nie chce się opuszczać hotelu i przez większość swojego pobytu pozostają oni w jego murach, zamiast cieszyć się urokami zagranicznego miasta i poznawać kulturę jego mieszkańców. Wyjazd do zagranicznego ośrodka wypoczynkowego to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zażyć biernego relaksu w luksusowych warunkach. Znajdą oni tam ciszę i spokój oraz standardy, które będą odpowiadać najbardziej wymagającym osobom. Wszystko to sprawia, że takie rozwiązanie jest idealne, ale raczej dla osób w starszym wieku, młodzi ludzie na dłuższą metę mogą jednak stwierdzić, że to nie było to, o co im chodziło.

Dobra alternatywa – obozy językowe

obozy językowe maltaObecnie młodzież, a także studenci coraz częściej gospodarując swoim wolnym czasem decydują się na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Chcą zarazem wypocząć w ciekawym miejscu, ale także wykorzystać ten czas w sposób aktywny. Rozwiązaniem, które daje im takie możliwości jest wyjazd na obóz językowy. Rozwiązanie to od lat było modne w takich krajach jak USA, Niemcy, Anglia, jednak, pomału i w Polsce zyskuje popularność. Obozy językowe dają młodym ludziom możliwość wyjazdu w ciekawe miejsce, bliskiego zapoznania się z kulturą tam panującą i co ważne podszlifowania swoich zdolności językowych. Do najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc na tego rodzaju wyjazd należy Londyn i Malta. Wyjazd w te miejsca pozwala podnieść swoje kompetencje językowe z języka angielskiego, ale wyjechać można również w inne miejsca i zaznajomić się z innymi językami jak z

  • francuski,
  • niemiecki,
  • chiński
  • hiszpański.

obozy językowe londynOd tego do jakiego kraju będziemy jechać i jakiego języka chcemy się uczyć, zależeć będzie długość wyjazdu i związane z nim koszty. Nauka języka na tego rodzaju obozach językowych nie odbywa się w tak zinstytucjonalizowany sposób jak w polskich szkołach, ale jest raczej spontaniczna i związana z zabawą. Dodatkowo wyjazd na obóz językowy nie ogranicza się tylko do odbycia samego kursu językowego w zagranicznym mieście, ale wiąże się także z dodatkowymi atrakcjami. W zależności od tego do jakiego kraju się wybierzemy, takie dodatkowo zajęcia będą na nas czekały. Jadąc dajmy na to do RPA uczestnicy obozu będą mieli okazje nurkować w rafie koralowej, jeździć jeepem po safari czy uczyć się uprawy winorośli. W Japonii będzie to na przykład kurs przygotowywania sushi, a na Kubie, gdzie można wybrać się uczyć hiszpańskiego, nauka gry na bębnach. W ofercie zajęć dodatkowych odbywających się w popularniejszych krajach jak Anglia można znaleźć wycieczki i zwiedzanie muzeów, a we Francji kursy teatralne. Zajęcia fakultatywne zawsze w pewnym stopniu wiążą się z kulturą danego kraju, pozwalając go w ten atrakcyjny sposób lepiej poznać.


 

Więcej informacji:


Reasumując:

Obozy językowe w różnych zagranicznych krajach to doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o wyjazd na wakacje dla młodych ludzi. Przeżyją oni nie tylko niezapomnianą przygodę, ale także będą mieli możliwość podnieść swoje kompetencje językowe i zaznajomić się z kulturą innych ludzi i innego kraju. Jest to niewątpliwie ciekawe doświadczenie, pozwalające na poszerzenie horyzontów młodego człowieka.

Leave a Comment