Odzież dziecięca tylko ze sprawdzonego sklepu

Rodzice wychowujący swoje dzieci największą uwagę zwracają na ich bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Już od pierwszych dni życia należy brać pod uwagę wiele szkodliwych czynników. Wydawać by się mogło, że zabawki. odzież dziecięca i różne akcesoria dostępne na półkach sklepowych przechodzą szereg testów i są bezpieczne dla naszych maleństw.

Owszem w wielu przypadkach tak właśnie się dzieje. Niemniej jednak takie testy najczęściej przeprowadzane są na zabawkach, smoczkach i butelkach, a nie na ubrankach. Zanim taki gadżet trafi w ręce dziecka najpierw jest dokładnie sprawdzany i nadawane są mu różne certyfikaty. Poza tym zarówno grzechotkę, smoczek jak i ubranko należy porządnie zdezynfekować. Wszystko można wyparzyć we wrzątku, a koszulki można po prostu wyprać. Oczywiście nie wolno nam popadać w przesadę i zawsze należy znaleźć jakiś złoty środek.

 

little-102283_640Jaka jest dobra odzież dla dzieci i gdzie ją kupować?

W tej kwestii rodzice mają sporo opcji. Odzież dziecięca dostępna jest w wielu sklepach. Można ją kupować w stacjonarnych butikach, na bazarach, w sklepach internetowych, a także w komisach z używaną odzieżą.

 

girl-714212_640Które z tych miejsc będą dobrym wyborem?

Oczywiście wszystko zależy od zasobności naszych portfeli, ale bezpieczeństwo dzieci zawsze powinno brać górę. Jeśli na przykład szukamy dużej ilości śpioszków czy kaftaników dla noworodka, to lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie jakiejś atrakcyjnej promocji w sieci niż kupowanie używanego ubrania. Co prawda taki ciuch zawsze można wyprać i zdezynfekować, ale dla pewności lepiej jest kupić odzież w sprawdzonym miejscu i taką która uszyta będzie z oddychających materiałów. Sprawdźmy zatem jaki mamy wybór i czym powinny charakteryzować się typowe ubrania dla dzieci.

Wybierając się na zakupy zwracajmy uwagę na:

  • dobór odpowiedniego rozmiaru;
  • krój ułatwiający ubieranie;
  • bezszwowe przeszycia;
  • oddychające i naturalne materiały;
  • dołączone metki;

girl-67694_640Wszystkie te cechy powodują, że odzież dla dzieci będzie bezpieczna i przede wszystkim nam rodzicom będzie łatwiej ją prać i prasować, a także będzie nam łatwiej ubierać nasze pociechy. Wiemy przecież, że taki noworodek nie zawsze wykaże się cierpliwością, a spora część dzieci wprost nie cierpi procesu ubierania się. Im szybciej i sprawniej to zrobimy tym lepiej, a pomóc może nam w tym dobry krój i odpowiedni rozmiar. Wracając jednak do robienia zakupów sprawdźmy gdzie najkorzystniej kupować ubrania. W tej kwestii wszystko zależy od naszych upodobań. Niemniej jednak zawsze wybieramy sprawdzone i dobrze nam znane sklepy. Nie ważne czy będzie to odzież markowa czy też koszulki bawełniane z nadrukiem. Chodzi o to, żeby ciuch nie wyblakł po pierwszym praniu, żeby za bardzo się nie rozciągnął i żeby nie powodował żadnych reakcji alergicznych. Wiele przeprowadzonych badań wykazało bowiem, że ubrania dla dzieci mają w sobie mnóstwo substancji chemicznych i niebezpiecznych środków, które osadzają się na delikatnej skórze dziecka. Szczególnie niebezpieczne są te, które mają typowo plastikowe nadruki. Jeżeli już chcemy, aby ubranko było kolorowe i wzorzyste, to wybierajmy te, które ma wyszywane wzory i aplikacje.

 


 

 

boy-183306_640Więcej informacji:

 


 

 

children-593313_640Młodzi rodzice na początku mogą mieć trudności z wyborem takich ubrań,ale w miarę upływu czas na pewno zdobędą doświadczenie. Jeśli nie wiemy co kupić, to możemy brać pod uwagę znanych producentów. Większość z nich szyje nie tylko odzież dla dzieci, ale także ubrania dla dorosłych. Jeżeli mieliśmy przyjemność nosić takie ciuchy, to sami będziemy wiedzieli najlepiej czy będą one odpowiednie dla naszych pociech. Poza tym nie każde bardzo drogie ubranie będzie dobre. Czasami lepiej postawić na sprawdzoną markę. Dobrym rozwiązaniem będzie także czytanie papierowych metek. Po pierwsze, powinniśmy znaleźć na nich dokładny skład materiału. Im więcej bawełny tym lepiej. Po drugie, ważną wskazówką będzie także kraj pochodzenia. Po trzecie, na takiej metce może być informacja odnośnie przyznanych certyfikatów. Odzież mająca certyfikat produktów przyjaznych środowisku, to bardzo dobry wybór.

 

Leave a Comment