Ogrzewanie pod panelami

Statystycznie panele podłogowe znajdują się niemalże w co drugim domu czy mieszkaniu, ponieważ taki rodzaj podłogi jest stosunkowo tani. Ponadto bezproblemowo można pod nim wykonać ogrzewanie podłogowe, które będzie niewidoczne.

Kiedy zamontować folię grzewczą?

folia grzejna pod paneleJeżeli dopiero budujemy dom, to już na tym etapie trzeba uwzględnić ogrzewanie, które się znajdzie w każdym pomieszczeniu. W mieszkaniu, przeważnie w czasie remontu generalnego można wykonać instalacje grzewczą, ale są też modele grzewcze, które wymagają znacznie mniej pracy. Jest to przede wszystkim folia grzejna pod panele lub płytki czy wykładzinę. Jest to cienki i elastyczny grzejnik elektryczny, który pomimo niepozornych rozmiarów, jest w stanie wygenerować naprawdę spore ilości ciepła. Jednak to, co wyróżnia folie grzewczą od standardowych grzejników, które montowane są pod oknami, to nie ogrzewanie powietrza, a tym samy nie wpływanie na jego ruch. Dzięki temu alergeny i roztocza nie są unoszone w powietrzu, co jest szczególne istotne dla alergików. Montaż folii jest bardzo prosty, gdyż wystarczy ją przykleić do płaskiej powierzchni. Jej grubość to maksymalnie 0,53 milimetra, zatem nie będzie zauważalna ani wyczuwalna pod panelami. Taki sposób ogrzewania jest znacznie bardziej ekonomiczny niż pozostałe, ponieważ emitowane przez folię ciepło nie ogrzewa powietrza, a tylko  podłogę, ściany, sufit, przedmioty i ludzi. Jeżeli przewietrzymy pomieszczenie, to ciągle będzie w nim ciepło, gdyż będzie ono oddawane.

Wybierając rodzaj ogrzewania, warto zwrócić uwagę na jego parametry dotyczące zużycia energii, szybkości uwalniania ciepła czy ewentualnej awaryjności. Pod tym względem folie grzewcze znacząco wyprzedzają konkurencję i polecane są do wszystkich rodzajów obiektów.