Olej na piękne włosy

Nie trzeba się bać olejów w diecie, ponieważ są nam potrzebne, ale w umiarkowanej ilości. Przede wszystkim dzielą się na tłuszcze zwierzęce i roślinne. Zdecydowanie zdrowsze są te drugie i to właśnie one powinny się znaleźć w naszych daniach.

Jakie wykazuje działanie olej dyniowy?

olej z pestek dyni wypadanie włosówNa półkach sklepowych znajdziemy przynajmniej kilkanaście różnych rodzajów olejów roślinnych. Dostępne są ze słonecznika, dyni, czarnuszki, lnu czy rzepaku. Każdy wykazuje nieco inny skład i posiada odmienne właściwości. Najpowszechniej są stosowane oleje słonecznikowe i rzepakowa, ponieważ należą do najtańszych. Przeważnie są rafinowane, zatem można ich używać do smażenia. Droższe oleje przeważnie są tłoczone na zimno, przez co trzeba je spożywać na surowo jako dodatek do gotowych dań. Do tej grupy należą wszelkie nierafinowane oleje, które mają niską temperaturę dymienia. Wiele osób spożywa olej z pestek dyni wypadanie włosów jest w stanie powstrzymać. Wszystko za sprawą bogatego składu i cennych składników, które mają pozytywny wpływ na nasze kosmki. Olej z pestek dyni wykazuje pozytywny wpływ na włosy głównie za sprawą kwasów tłuszczowych oraz zawartości witaminy A i E. Dzięki nim włosy stają si mocniejsze, lśniące i przede wszystkim zdrowsze. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć, że włosy rosną szybciej. Zwłaszcza u mężczyzn olej lniany wykazuje istotne działanie, ponieważ zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i łysieniu typu androgenowego dzięki zawartości cynku i beta – sitosterolu.

Olej z pestek dyni należy przede wszystkim spożywać na surowo, ale można także wcierać ze włosy i skórę głowy, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Możemy go kupić prawie w każdym sklepie ogólnospożywczym, ze zdrową i ekologiczną żywnością albo nawet w aptece.