Piece wolnostojące – i w co jeszcze warto wyposażyć dom?

Budując dom należy pamiętać o wielu różnych elementach, które należy w nim umieścić, aby funkcjonowanie w nim było w ogóle możliwe. Poza tym bardzo często jeśli budujemy dom to decydujemy się na rozwiązania, które podwyższą nasz komfort mieszkalny w danym domu oraz standardy.

Piece wolnostojący czy kominek?

Piece wolnostojąceObecnie, jeśli buduje się domy, to wiele osób decyduje się również na budowę kominka. Niektórzy zastępują go piecem wolnostojącym, który obecnie ponownie wraca do łask i staje się popularny. Takie piece wolnostojące w porównaniu do kominków są o wiele tańsze. Do ich montażu nie są już potrzebne żadne akcesoria kominkowe. Wystarczy jedynie instalacja do odprowadzania spalin. Także montaż pieca wolnostojącego przebiega sprawniej, gdyż wystarczy go jedynie podłączyć do tej instalacji odprowadzającej spaliny. W porównaniu do kominków, piece można montować także na wyższych kondygnacjach, gdyż ich konstrukcja jest o wiele lżejsza. Problemu także nie ma, gdy chcemy oglądać palące się paliwo, gdyż wiele drzwiczek w piecach wolnostojących jest wyposażone w oszklenie. Jednak piece wolnostojące wykorzystywane są jedynie do dogrzania pomieszczenia w którym się znajdują. Inaczej jest w przypadku kominków, gdyż obecnie można zamontować kominki, które ogrzeją cały dom. Mowa tu o kominkach z płaszczem wodnym lub kominkach powietrznych.

Energooszczędne okna PCV z Katowic

okna PCVBudując obecnie dom, wiele osób decyduje się na rozwiązania energooszczędne. Także na rynku istnieją firmy, które zajmują się produkcja takowych okien, dzięki którym z domu wydostaje się mniejsza ilość wyprodukowanej energii cieplnej. W Katowicach istnieje firma, w której produkuje się okna PCV. Takie energooszczędne okna z Wodzisławia, czy z Katowic są zbudowane z trzech szyb, a nie z dwóch, jak to było do tej pory. Pomiędzy tymi szybami umieszcza się gaz szlachetny, który zapobiega temu, aby ciepło mogła się wydostawać przez okno. Także bardzo ważna jest rama w takim oknie energooszczędnym. Także ona ma zapobiegać temu, aby dom tracił energię cieplna przez otwór okienny. Montując okna, nie można zapominać o parapetach, które także przyczerniają się do eliminacji mostków termicznych, gdyż właśnie w takich domach dąży się do tego. Zamontowanie okna w otworze także jest bardzo ważne. Dlatego podczas tej czynności powinniśmy zawsze wybierać jak najlepsze materiały budowlane.

Jak wybudować basen ogrodowy?

basen ogrodowyNiektóre osoby, decydują się również na budowę basenu w swoim ogródku. Obecnie nie jest to już żaden luksus. Budowę takiego basenu rozpoczyna się od wykopania niecki basenowej. Taką nieckę następnie można wykonać:

  • z gotowych elementów,
  • z prefabrykatów,
  • wymurować.

Baseny ogrodowe powinny być umieszczane w miejscach nasłonecznionych oraz z dala od drzew, dziek,i czemu uniknie się liści i innych zabrudzeń w wodzie. Po wykonaniu wykopu pod nieckę, należy dno odpowiednio zabezpieczyć: wykonać warstwę z kruszywa, a następnie odpowiednio zaizolować i wykonać wylewkę betonową wraz ze zbrojeniem. Następnie wykonuje się ściany, które także należy zaizolować oraz ocieplić. Gdy powstaną ściany, to całą nieckę należy zabezpieczyć specjalna wykładziną, bardzo dobrym pomysłem będzie wykładzina geodezyjna. Po tych pracach, można przejść do wykończenia basenu, na przykład zamontować zadaszenie basenów, czy też oświetlenie. Także bardzo ważna mogą się okazać filtry do wody i oczyszczacze, aby nie było trzeba zbyt często zmieniać wody w basenie.


Napisane przy pomocy:


Krótko podsumowując temat:

Wiele osób budując swój własny, chce aby był on wykonany perfekcyjnie i dlatego często nie zważa na cenę i inwestuje wiele w funkcjonalnych oraz podnoszących komfort życia instalacji oraz udogodnień. 

Leave a Comment