Piękna roślina do ogrodu liliowiec

Bardzo lubię spędzać czas na ogrodzie. Po pracy zawsze znajdę choć chwilę by iść na ogród i napawać się pięknem zieleni. Najwięcej radości sprawia mi jednak sama praca w ogrodzie. Gdy pielę i oczyszczam ogród oraz robię nowe zasadzenia. Mój ogród jest pełen różnych pięknych i niespotykanych kwiatów.

Niewymagająca roślina ogrodowa – liliowiec 

liliowiec black arrowheadOd dziecka pamiętam, że praca w ogrodzie dawała mi dużo satysfakcji. Uwielbiałam wraz z babcią i dziadkiem pielęgnować, siać i patrzeć jak rosną rośliny. To od nich nauczyłam się jak dbać o rośliny ogrodowe. Mój dziadek był pasjonatem roślin i wraz z babcią prowadził may sklep ogrodniczy. Wiedział na temat roślin i ich uprawy wszystko. Często doradzał swoim klientom, a przez to oni zawsze do niego wracali. To po dziadku mam wielką słabość do pięknych kwiatów o egzotycznym wyglądzie. Mój dziadek najbardziej lubił wszelkiego rodzaju byliny. Mawiał że są one praktycznie niezniszczalne. Jednym z jego ulubionych kwiatów był liliowiec black arrowhead który wyróżnia się na tyle innych pięknym kwitnieniem. Kwiaty tej rośliny mają duże wąskie płatki przypominające pająka. Mają one bardzo ciekawe ubarwienie, które przyciąga wzrok. Ciemnofioletowe płatki ozdabia jasna pręga przechodząca przez środek. Wnętrze kielicha ma kolor zielonożółty. Rośliny rosną gęsto, w zielonych kępach. Mają długie liście. Od lipca do sierpnia roślina osiąga nawet do 75 centymetrów wysokości. Pięknie wygląda zasadzony na rabatach lub wzdłuż płotu oraz ścieżki ogrodowej. Liliowiec może być siany wiosną, ale również i jesienią. Lubią stanowiska jasne i dobrze nasłonecznione. Gdy zasadzimy je w słonecznym miejscu bardzo obficie kwitną. Lubią gleby żyzne i próchnicze. Kwitną co roku, jednak aby kwitnienie było spektakularne warto jest nawozić rośliny regularnie.

Roślina ta pochodzi z rodziny bylin i wykazuje dużą odporność na chłód i mróz. Dzięki temu nie ma konieczności wykopywania rośliny lub zabezpieczania jej przed mrozem i spadkiem temperatur w okresie jesiennym i zimowym. Prosta w pielęgnacji roślina ma wielu zwolenników i jest bardzo popularna w przydomowych ogródkach.