Pielęgnacja róży pnącej

Posiadając w ogrodzie różne pnące musimy doskonale wiedzieć o jakiej porze roku należy je podpinać, a także które gałązki nadają się do tego zabiegu. Dzięki takim czynnościom połączonym z odpowiednim nawożeniem oraz nawadnianiem gleby możemy być pewni, że w naszym ogrodzie będziemy mogli cieszyć się zjawiskowym widokiem kwiatów.

Najprostsze metody cięcia róż

cięcie róż pnącychGdy posiadamy w ogrodzie różne kwiaty oraz krzewy musimy znać techniki zapewniające nam najlepsze efekty ich rozkwitu oraz wzrostu. Dlatego w przypadku niektórych kwiatów bardzo ważne będzie ucinanie starych gałązek. Jedną z ważniejszych czynności jest cięcie róż pnących, które mogą wypuścić piękniejsze kwiaty, gdy są umiejętnie podcięte. Najważniejsza jest wiedza o tym, iż są róże kwitnące raz w sezonie, a także powtarzające. W przypadku tych jednorazowych mamy świadomość, że kwitną na pędach zeszłorocznych, których nie podcinamy. Po zimie usuwamy tylko gałązki zniszczone, przemarznięte. Pamiętać też trzeba, iż podcinamy po kwitnieniu na koniec lata. Z kolei róże, które kwitną więcej niż raz mają inne potrzeby. Przede wszystkim mowa tutaj o równowadze między młodymi, jak i starymi pędami, które podcinamy tak, aby zostawić najsilniejsze gałązki. Zasadniczo podcina się te najstarsze pędy oraz najsłabsze. Dzięki takiej praktyce możemy być pewni, że nasz ogród będzie wyglądał naprawdę pięknie, ponieważ co roku nasze róże okazale zakwitną.

Jeśli chcemy, aby róże ogrodowe pnące obfitowały w piękne i bujne kwiecie musimy dbać o ich pielęgnację. Ważne jest też coroczne podcinanie starych pędów oraz tych najsłabszych. Oczywiście, technikę podcinania dopasowujemy do tego czy dana róża jest różą kwitnącą raz do roku albo wielokrotnie. To ma znaczenie dla naszej pracy ogrodowej.