Płytki z lica cegieł porozbiórkowych

Cegły cięte z płytek porozbiórkowych są bardzo popularnymi ozdobami, aczkolwiek najbardziej wymagający nabywcy kupują wyłącznie płytki licowe. Takie płytki mają bowiem największą wartość ozdobną, wyglądają najbardziej autentycznie, a tym samym mogą być użyte do tworzenia wyjątkowego wystroju wnętrza.

Najlepsze płytki wycinane z cegieł

płytka z lica starej cegłyLicowe płytki są wycinane tylko z wierzchniej części cegły, więc wyglądają najbardziej autentycznie i bywają znacznie bardziej estetyczne niż płytki cięte z wnętrza cegieł, dlatego też bywają najbardziej poszukiwanymi przez entuzjastów tego rodzaju ozdób. Z racji iż owe płytki są rzadziej spotykane niż zwykłe płytki cięte z całości cegły, płytka z lica starej cegły bywa nieco droższa niż standardowe. Cena nie jest jednak zbyt wygórowana, a same cegły mogą niejednokrotnie być odmianami bardzo rzadko spotykanymi. Mimo iż najpopularniejsze pozostają czerwone lub pomarańczowe cegły, niejednokrotnie zdarza się iż klienci szukają mniej rozpowszechnionych odmian, takich jak białe cegły, używane przeszło pięćdziesiąt lat temu do budowy domów. Licowe płytki bardzo często tworzone są z cegieł bardzo starych, nierzadko mających nawet i ponad sto lat, które zostały odzyskane z wyburzenia domów w najgorszym stanie. Dla wielu nabywców, dobrym miejscem do zaopatrywania się w takie płytki są firmy które skupują cegły porozbiórkowe i przerabiają je właśnie na cegły.

Owe firmy współpracują z załogami wyburzeniowymi, więc często zdarza się iż można sprzedać pozostałości po wyburzeniu budynku stojącego na posesji za bardzo atrakcyjną cenę, lub wymienić surowe cegły na już wykończone, zabezpieczone i gotowe do zamontowania płytki. Z takiej możliwości korzysta wielu właścicieli posesji na których stały rozebrane budynki.