Polecana poradnia psychologiczna dla dzieci w Warszawie

Kiedy dziecko przychodzi na konsultacje, zazwyczaj z rodzicem. Pierwszą rzeczą, którą musi zrobić psycholog, jest zdobycie zaufania. Dzieci mają się czuć akceptowane, słuchane, doceniane za to, kim są, a nie za to, co robią i jak to robią. Muszą one się tego nauczyć.

Czy warto odwiedzać poradnię psychologiczną z dzieckiem?

poradnia psychologiczna dla dzieci warszawaZabawa jest bardzo ważna dla dzieci, jest ich sposobem odkrywania świata, rozumienia go. Zabawa dla dzieci jest podstawowa, jest ich językiem naturalnym, dlatego też konieczne jest korzystanie z zabawy w terapii dzieci. Każda dobra poradnia psychologiczna dla dzieci warszawa powinna to uwzględniać. Podczas zabawy budujemy zaufanie i dziecko zaczyna czuć się bezpiecznie. Gdy dziecko przychodzi na terapię, często ma bardzo zdewaluowany obraz siebie właśnie dlatego, że stale otrzymuje informację zwrotną za złe lub dziwne zachowanie lub złe wyniki w nauce szkolnej. Ten klimat zaufania w konsultacjach i zabawach pozwala dziecku na otwarcie się i poznania tego, co czuje, jakie są jego lęki, niepokoje i frustracje. Dziecko ma możliwość poradzenia sobie z emocjami z nowej, zdrowej i integracyjnej perspektywy. W przypadku najmłodszych zazwyczaj w bardzo niewielu sesjach następuje poprawa i nie trzeba werbalizować ani wyjaśniać żadnej z symbolicznych treści, ale zachować uważną i empatyczną obecność. W przypadku dzieci w wieku od 6 do 7 lat terapia zawiera więcej elementów, które zwiększają świadomość dziecka na temat jego emocji, uczuć, myśli i działań.

Jest to dynamiczny proces, w którym dziecko jest aktywnym uczestnikiem. Odkrywając to, co je dotyka i docierając do źródła jego dyskomfortu, profesjonalny psycholog może mu pomóc. W ten sposób dziecko ma ono możliwość wypróbowania innych sposobów rozwiązywania konfliktów w swoim życiu.