Polecane kasy dla adwokatów

 

Obecnie większość firm handlowych i usługowych, które prowadzą swoją działalność dla klientów indywidualnych, czyli nieposiadających działalności gospodarczej, muszą rejestrować sprzedaż na kasach lub drukarkach fiskalnych.

Jakie raporty generują kasy fiskalne?

kasa fiskalna dla adwokataNa rynku urządzeń fiskalnych znajdziemy przede wszystkim kasy i drukarki fiskalne oraz szereg akcesoriów, z którymi te urządzenia mogą współpracować. Kasy fiskalne są samodzielnymi sprzętami, które sprawdzą się niemalże w każdej firmie. Natomiast drukarki fiskalne nie są samodzielnie i muszą być połączone z programem do prowadzenia sprzedaży. W rama obu urządzeń można też wyróżnić modele online, które przeznaczone są dla kilku rodzajów branż, które są wyszczególnione w ustawie o podatku od towarów i usług. Dobra kasa fiskalna dla adwokata musi być online tak samo jak dla fryzjerki, kosmetyczki czy mechanika samochodowego. Jest to dość nowy obowiązek, ponieważ tego typu kasy weszły do użycia dopiero w dwa tysiące dziewiętnastym roku. Najważniejszą różnicą między nimi, a zwykłymi modelami kas jest to, że posiadają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Połączenie to może się odbywać za pomocą  WiFi, Bluetooth czy kabla internetowego w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Dla adwokatów najlepiej się sprawdzają kompatybilne kasy z niewielką bazą danych, ponieważ mają oni niewielki zakres usług. Takie modele mogą być stacjonarne lub mobilne z wbudowanym akumulatorem.

Kasy fiskalne przede wszystkim służą do rejestrowania sprzedaży, czyli generowania paragonów, ale także do tworzenia fiskalnych i niefiskalnych raportów dobowych i miesięcznych. Ich obsługa jest bardzo prosta, zatem każdy pracownik sobie z nią bez problemu poradzi.